Buradasınız: Home » Futbol » Kumkapı Sarıçubuk, 38. yılını coşkuyla kutladı  

Kumkapı Sarıçubuk, 38. yılını coşkuyla kutladı  

Kumkapı Sarıçubuk, 38. yılını coşkuyla kutladı   

Kumkapı Sarıçubuk 81 Spor Kulübünün kuruluşunun 38. Yılı sebebiyle gerçekleştirilen Dostluk ve Dayamışma Yemeği Pazar günü Cağaloğlu’nda bulunan Gazeteciler Cemiyeti Lokalinde yapıldı.

Sunuculuğunu Gülen Yıldırım’ın yaptığı gecede bir konuşma yapan kulüp başkanı Murat Yıldırım, kulübü nasıl kurduklarını, kuruluşundan bugüne yaptıkları faaliyetleri, yaşadıkları zorlukları anlattı. Futbol, Atletizm, Masa Tenisi, Hentbol branşlarında gençlere olanak veren kulübün, spor dışında Halk Oyunları, Semah ve Tiyatro dallarında da aktif olarak yer aldığını söyleyen başkan Murat Yıldırım şu an 1. Amatör 5. Grupta resmi müsabakalarına devam ettiklerini ifade etti. Eminönü ilçesinde bulunan sahaların yıllar içerisinde yok edildiğini, gençlerin spor yapmak için yer bulamadığını, imkansızlıklardan dolayı alt yapıdan sporcu yetiştiremediklerini söyleyen Murat Yıldırım, Langa Spor Kulübü ile ortaklaşa kullandıkları minyatür futbol tesisi için, Milli Emlak’ın 528 bin TL. ecrimisil talep ettiğini, kamu hizmeti yapan iki amatör spor kulübü için bu bedelin ödenmesinin mümkün olmadığını belirtti ve Fatih ilçesindeki tesis sorunu için özellikle yerel yönetimlerin, siyasi partilerin ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun bu sorunu çözmek için ciddi girişimlerde bulunmaları gerektiğini vurguladı.

Geceye katılan ve konuşma yapan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Sekreteri Ali Tanrıyaşükür de konuşmasında ülkemizdeki Amatör Spor Kulüplerinin yaşadığı sıkıntılardan bahsetti.

Kulüp tarafından Futbol Şubesi Sorumlusu Ömer Varlık ve Antrenör Ali Bey için hazırlanan plaketleri Ali Tanrıyaşükür takdim etti. Yine kulübe emeği geçenler için hazırlanan plaket ve madalyalar kulüp yönetim kurulu üyeleri tarafından Ali Erkut, Güner İşlek, Şener İşlek  ve Erkan Ulutaş’a takdim edildi.

 

© 2011 Powered By atokyayinlari.com