Buradasınız: Home » Judo » Kayra Sayit’ten bronz madalya

Kayra Sayit’ten bronz madalya

Kayra Sayit’ten bronz madalya

Büyükler Dünya Judo Şampiyonası’nın ferdi karşılaşmalarının son gününde tatamiye çıkan kadınlar +78 kilodaki judocumuz  Kayra Sayit, bir önceki yıl gibi sıkletinde dünya üçüncüsü olup bronz madalyanın sahibi oldu.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da Nippon Budokan Spor Salonu’nda yapılan Büyükler Dünya Judo Şampiyonası’nın ferdi karşılaşmalarının son gününde tatamiye çıkan kadınlar +78 kilodaki judocumuz Kayra Sayit, bronz madalya ile üçüncülük kürsüsünde yer aldı.

Kayra, bu sonuçla bir önceki yıl Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda olduğu gibi sıkletinde yine aynı dereceyi yapma başarısı gösterdi.

İlk turu maç yapmadan geçen Kayra Sayit, ikinci turda Kazak Nazgül Maratova’yı ipponla yendi. Kayra Sayit, üçüncü turda Belaruslu Maryna Slutskaya’yı altın skor bölümünde üçüncü shido ile çeyrek finalde de Japon Sarah Asahina’ya üç shido verdirerek yarı finalist oldu. Judocumuz bu turda Japon Akira Sone ile final vizesi için yaptığı karşılaşmada yenildi ve bronz madalya için Brezilyalı Beatriz Souza ile karşılaştı. Rakibini ipponla (2 waza-ari) yenen Kayra Türkiye’ye bu şampiyonadaki bronz madalyayı kazandıran isim oldu.

Şampiyona yarın karma takımlar müsabakalarıyla son bulacak.

(Not: Türkiye karma takımlar müsabakasında yer almayacak)

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com