Buradasınız: Home » Basketbol » Kadınlar Basketbol Ligi’ne yeni isim sponsoru

Kadınlar Basketbol Ligi’ne yeni isim sponsoru

Kadınlar Basketbol Ligi’ne yeni isim sponsoru

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Herbalife Nutrition Türkiye arasında Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsorluğu konusunda 3 sezonluk sözleşme imzalandı.

Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlenen imza törenine, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri ve Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan Hidayet Türkoğlu, federasyon olarak Kadınlar Basketbol Ligi’nde yer alan takımların mücadelesinden gurur duyduklarını belirterek, “Türkiye’nin her yerinde kadın takımların sayısının artırılması için özel mücadele veriyoruz. Başarılı ve güçlü kadınlarımızın şimdi güçlü bir sponsoru oluyor. Güçlü kadın, güçlü toplum demek. Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal ve ekibine sponsorluk tercihlerini kadın liglerinden yana kullandıkları için teşekkür ediyorum. Ligimizin iletişimine çok değerli katkıları olacağına sonuna kadar inanıyoruz. Herbalife Nutrition Türkiye ile iyi bir iş birliği sergileyeceğimize inanıyoruz. Yeni sezon öncesi tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Fenerbahçe ile Gelecek Koleji Çukurova Basketbol arasında 9 Ekim Çarşamba günü Kayseri’de yapılacak Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı hakkında da görüşlerini aktaran Türkoğlu, “Türkiye’nin en önemli kupası. İki değerli ekibimizin kupa için mücadele edecek olması bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor. Kayseri’deki basketbol severlerin salonu dolduracağına inanıyorum. İki takıma da başarılar diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ediz Haksal ise dünyanın birçok ülkesinde kulüplerin ve sporcuların sponsorluklarını üstlendiklerini aktararak, “Yeni sezonda Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin heyecanına eşlik etmenin ve isim sponsorluğunu üstlenmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com