Buradasınız: Home » Yazarlar » Jimnastikte Dünya şampiyonu çıkarttık !  

Jimnastikte Dünya şampiyonu çıkarttık !  

Jimnastikte Dünya şampiyonu çıkarttık !   

Çoğumuz farkında değiliz ama Türkiye, jimnastikte bir Dünya şampiyonu çıkarttı. Milli sporcumuz İbrahim Çolak, halka aletinde ülkemize altın madalya kazandırdı. Türk spor tarihinde Çolak, böyle bir başarıyı gerçekleştiren ilk sporcu oldu.

Dünya Jimnastik Şampiyonası’na Almanya’nın Stuttgart kenti ev sahipliği yapıyor. Sporcumuz Çolak, halka dalında mutlu sona ulaşırken, İtalyan (Lodadio)  ve Fransız (A.Said)  rakiplerini geride bıraktı. Nefesleri kesen bir mücadele sergileyen Çolak ile Lodadio çok küçük bir puan farkının ayırdığını belirtelim. Çolak’ın bu tarihi performansı sürpriz mi ? Asla… Geriye dönüp, Çolak ve arkadaşlarının neler yaptıklarına bakarsanız, zaten bu madalya geliyorum mesajını veriyordu. Anlayacağınız, bu tarihi başarı aslında bir sürpriz değil.

Hafızam beni yanıltmıyorsa, 2 sene önce Murat Ağca’nın TRT Radyo’daki spor programına katılmıştım. Program sırasında Ağca, Jimnastik Federasyonu başkanı (Suat Çelen) ile bir telefon bağlantısı yapmıştı. Suat Başkan; sporcularımızın Kanada’daki yarışlardaki aldıkları başarılı sonuçları anlattı. Eski bir jimnastikçi olan Suat Başkanı dinledikten sonra, ben de  “Tokyo 2020’de jimnastikçilerden bir Olimpiyat madalyası gelecek” şeklinde bir öngörüde bulunmuştum.

Başarılı sporcumuz Çolak beni yanıltmadı; Tokyo 2020’den önce ülkemize çok ama çok önemli bir Dünya Şampiyonluğu getirdi. Bana göre son yıllarda bir Türk sporcusunun uluslararası platformda kazandığı en büyük başarı… Muhtemelen Çolak, Tokyo’da da podyumun zirvesine çıkacak. Ne var ki, Türk medyası hala bu harika çocuğu görmüyor. Varsa yoksa futbol… Çünkü medyada Türk sporuna yön verenler, ne yazık ki, diğer spor dallarına ilgi duymuyorlar; ilgilenmiyorlar… Aslında bu durum Türk sporunun en büyük sorunlarından biri. Düzelmesiyle dileğiyle… Tebrikler Çolak…

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com