Buradasınız: Home » TEKVANDO » İstanbul’da Tekvando Fırtınası  

İstanbul’da Tekvando Fırtınası  

İstanbul’da Tekvando Fırtınası   

İstanbul, 7. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvasına ev sahipliği yapacak. Türkiye Tekvando Federasyonu Başkan Prof. Dr. Metin Şahin, dünyanın dört bir yanından sporcuların İstanbul’da mücadele edeceğini söyledi.

 İstanbul’da 03-07 Şubat tarihleri arasında tekvando festivaline ev sahipliği yapacak. Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından WOW İstanbul Otel’de düzenlenen, 7. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvasında toplamda 52 ülkeden 2 binin üzerinde sporcu mücadele edecek. Turnuvanın ilk gününde büyükler, ikinci gününde gençler, üçüncü gününde yıldızlar, dördüncü ve beşinci gününde ise pumse kategorisinde müsabakalar yapılacak. Karşılaşmalar aynı zamanda milli takımlar için seçme niteliği de taşıyacak.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkan Prof. Dr. Metin Şahin, dünyanın dört bir yanından sporcuların İstanbul’da mücadele edeceğini söyledi. Başkan Şahin, “Federasyonumuzun adeta markası haline gelen Türkiye Açık Tekvando Turnuvasının 7’ncisini İstanbul’da gerçekleştiriyoruz. Turnuva 2024 Paris Olimpiyat Oyunları yarışının resmen başladığı 2020 yılının Avrupa’daki ilk önemli turnuvası olarak dikkat çekiyor. Her sene olduğu gibi sporumuzun önemli isimlerini ülkemizde ağırlayacağız. Beş gün boyuncu bir festival havası yaşanacak. Aynı zamandı burada mücadele eden milli sporcularımızın kendilerini gösterebilmeleri için çok büyük bir fırsat sunuyoruz. Buradaki turnuva önümüzdeki önemli turnuvalar için bir seçme niteliği taşıyacak” ifadelerini kullandı.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com