Buradasınız: Home » Futbol » Hüzün ve Sevinç…

Hüzün ve Sevinç…

Hüzün ve Sevinç…

Vasat ve form tutmamış bir Trabzonspor var. Avantajı 2 gol ve kendi seviyesinde bir takımla oynayacak olması. Trabzonspor bu turu geçse bile maçlarını izlediğimiz AEK zor rakip. Şimdiden bu uyarıyı da yapmış olayım. Trabzonspor bu haliyle geçen sezonun altında görüntü verdi.

Kadir Bıyıklı 

Son 20 dakikayla ilk 70 dakika arasında iki farklı Trabzonspor izledik. Daha doğrusu Norveçli Şorlot, Adviyac girdikten sonra işin rengi değişti. Trabzonspor, 3-4 oyuncuyla oynayan rakibine karşı 11 vasat oyuncuyla 2 gol yedi. İlk devrede Obi Mikel, Sosa, Abdülkadir ve Parmak tatilde gibiydi. Buna kaleci Uğurcan ve Pareirra’yı da ekleyebilirsiniz.

Novak, Hosseini en hazır oyunculardı. Maç boyunca en diri oyunculardı. Ünal Karaman ikinci devrede ne yaptı? Ekuban’ı kanat forvet yapıp, şörlöt’ü en ileriye itti.  Şörlöt hem rakip stoperlerin Ekuban üzerindeki etkisini azalttı. Ve Sosa’nın ortasındaki mükemmel volesinin biraz da bunun etkisiyle.

Ekuban’ın golü çok güzel, sözümüz yok. Şörlöt’ün golü hem zor hem güzel. Niye böyle diyoruz. Sırtı dönük top alıp, topla hareket ederek, sert bir vuruş yapmak kolay değil. Fatih Tekke bu işleri yapardı. Ondan sonra Burak Yılmaz yaptı. Şimdi bu Norveçli’yi buldu bordo mavili ekip.

Deplasmanda 2 gol, sezon başı hiç de hazır olmayan takım için altın bulmuş gibi düşünülebilir. Trabzonspor avantajla dönse de skor altatmasın. Trabzonspor vasat bir Çekya ligi takımıyla oynadı. Oyunun 2.devresinin sadece son yarım saatinde biraz kıpırdadı. Bu takımı net olarak eler ya da net olarak elenir diyemiyoruz. Vasat ve form tutmamış bir Trabzonspor var. Avantajı 2 gol ve kendi seviyesinde bir takımla oynayacak olması. Trabzonspor bu turu geçse bile maçlarını izlediğimiz AEK zor rakip. Şimdiden bu uyarıyı da yapmış olayım. Trabzonspor bu haliyle geçen sezonun altında görüntü verdi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com