Hayal ederek engelleri aştılar
![Hayal ederek engelleri aştılar](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/12/1449222124_turkish_wolves__7_-scaled-700x420.jpg)
Türkiye’nin ilk bağımsız tekerlekli sandalye basketbol takımı Turkish Wolves, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde İstanbul Akvaryum’da sahaya çıkarak su altında köpekbalıklarına meydan okudu!
Dünya’nın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde muhteşem bir karşılaşmaya imza attı. Türkiye’nin ilk bağımsız tekerlekli sandalye basketbol takımı olarak cesaretleri ve mücadeleci ruhlarıyla önemli bir oluşuma imza atan Turkish Wolves (Türk Kurtları), bir engeli daha aşarak su altında hayatının en heyecanlı maçını yaptı.
İstanbul Akvaryum’un dünyanın en önemli deniz canlılarına ev sahipliği yapan 4500 metreküplük dev tankında dalış yapan takım oyuncuları, cesaretlerini bir kez de köpek balıklarına karşı gösterdi. “Hiçbir şeyin yapmak istediklerine engel olamayacağını” dile getiren takımının cesareti görülmeye değer bir karşılaşma oldu.
“Engeli insan kendi yaratır, beden hayallere engel teşkil etmiyor”
Turkish Wolves basketbol takımından Ahmet Toktan dalış sonrası “Hayallerimizi gerçekleştirebildiğimiz için kendi adıma heyecan duyuyorum, bu hem ilk defa dalış yapmanın, hem de mutluluğun verdiği bir heyecan…20 senedir spor tutkusu olan biri olarak bizim için anlamlı bir günde bir hayalimizi daha gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Umarım farkındalık yaratırız, bizim gibi tekerlekli sandalyede yaşamını sürdürenlere örnek oluruz. İnsan inanınca her şeyi yapıyor, engeli insan kendi yaratıyor beden hayalleri gerçekleştirmede bir engel teşkil etmiyor” dedi.
“Hayallerin gerçekleşmesine vesile olmaktan mutluluk duyduk”
Grubun dalışına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum’un Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Dilek Çapanoğlu “Takımın hayallerin gerçekleşmesine vesile olmaktan mutluluk duyduk, umarız hayalini kurdukları gibi güzel bir gün geçirmişlerdir” dedi.