Buradasınız: Home » Diğer » Genç, “Sarıyer geleceğin spor merkezi olacak”  

Genç, “Sarıyer geleceğin spor merkezi olacak”  

Genç, “Sarıyer geleceğin spor merkezi olacak”  

Sarıyer, son dönemler sporda aldığı başarılı sonuçlarla adından sıkça söz ettiriyor. Bu konuda yoğun bir çalışma yürüten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, gazeteci Levent Pehlivanoğlu’na konuştu.

Kastamonuspor 1966’yı eleyerek yarı finale çıkan Sarıyer’den finale kalan Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı’na, U17 – U19 yaş kategorilerinin başarılarından altyapı ve tesisleşmeye kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Başkan Genç, gazeteci  Levent Pehlivanoğlu’na özel açıklamalarda bulundu.

“Sarıyer geleceğin spor merkezi olacak”

Sarıyer’in son dönemlerde farklı spor branşlarında aldığı başarıları değerlendiren Şükrü Genç, “Olayın kalıcılığı için alt yapısıyla beraber gelişmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi U17 ve U19 grubunun başarıları büyük moral oldu. Ayrıca voleybolda da kıl payı şampiyonluğu kaçırdık. Yine voleybolda genç kızlarımız Türkiye şampiyonasına gidiyor. Buradan da anlaşıldığı gibi Sarıyer geleceğin spor merkezi olacak. Bu kesin. Her spor alanında sporcuların yetiştiği bir merkez olacak. Tüm bu başarıları göz önünde bulundurduğumuz da demek ki gençlerimizi alıp daha yukarı çıkardığımızda ve yanlarına daha tecrübeli birkaç sporcu takviye ettiğimizde çok daha iyi sonuçlar olacak. Ancak sporda her şeyin uzun soluklu olduğunu bilmek ve sabretmek gerekiyor” dedi.

‘O sene bu sene’

Yarı finale kalarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaşan Sarıyer ile ilgili konuşan Genç, “Geçen hafta daha farklı skorla alacağımız maçı 1-0 kazanınca açıkçası motivasyonum biraz düşmüştü. Buna rağmen futbolcularımız turu geçtiler. Gerçekten önemli bir başarı. Çünkü sezon içerisinde orada yenildik, içeride ise berabere kalmıştık. Şimdi önümüzde Sakaryaspor maçı var. Çok açık ve net söylüyorum. Biz oradan bir şekilde iyi bir skorla döneriz. Kısacası ‘o sene bu sene’ diyoruz” diye konuştu.

 “Spor ile siyaseti bir arada yürütemezsiniz”

Asılan Sarıyer pankartının sökülmesiyle ilgili konuşan Genç, “Biz dağlarda taşlarda büyüdük. Oraları hep oyun alanlarımızdır. Şimdi gençlerde 15’e 30 metre büyüklüğünde her yerden gözüken ‘o sene bu sene’ yazılı devasa bir pankart asmışlardı. Bunu da inanılmaz bir şovla yapmışlardır. Ancak daha sonra yapılanlar bizi çok üzüldü. Ben hep söylüyorum. Siyaseti yaşamın dışında bırakamadığınızda duvara tosluyorsunuz. Spor ile siyaseti bir arada yürütemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Başkan Genç’ten destek sözleri

Genç, sözlerini şöyle tamamladı: “Takımın şampiyon halinde verdiğimiz desteğin dışında ben sözler verdim. Bunu herkes biliyor. Bizim de kendimize göre yapmamız gereken şeyler var. En önemlisi de gelecek seneye hazırlanmak. Ancak ilk olarak bir üst lige çıkmamız gerekiyor.”

 

Kaynak: Sarıyer Postası

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com