Buradasınız: Home » Basketbol » Fenerbahçe’den  Cerebral Palsy’li çocuklara destek!  

Fenerbahçe’den  Cerebral Palsy’li çocuklara destek!  

Fenerbahçe’den  Cerebral Palsy’li çocuklara destek!   

Ocak ayında başlayan projenin ikinci ayağında, Cerebral Palsy’li çocuklar 15 Aralık Cumartesi günü Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı oyuncularıyla bir araya geldi.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye, Cerebral Palsy konusunda farkındalık yaratmak ve erken yaşlarda spor aktivitelerine başlanmanın Cerebral Palsy’li bireyler üzerindeki olumlu etkilerini ortaya çıkarmak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destekleme Programı işbirliğiyle “Adım Adım Gelişiyorum, Sosyalleşiyorum!” projesini başlattı.

Ocak ayında başlayan projenin ikinci ayağında, Cerebral Palsy’li çocuklar 15 Aralık Cumartesi günü Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı oyuncularıyla bir araya geldi. Karada ve su içerisinde 40 Cerebral Palsy’li çocuk ve gencin, sportif çalışmalarına destek olarak bağımsızlık kazanmalarını amaçlanan projenin sosyal uyum ayağında, kadın basketbolcuların antrenmanları öncesi çocuklar basketbolcularla bir araya gelerek, keyifli dakikalar geçirirken, takımın İtalyan oyuncusu Giorgia Sottana’nın da doğum gününü kutladı.

Ayrıca 16 Aralık Pazar günü, Samsun Canik Belediyesi ile oynan maça davet edilen Cerebral Palsy’li çocuklar, maça katılarak unutulmaz bir gün yaşadı.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com