Buradasınız: Home » Futbol » DYO Usta Ligi’ne Rusya’dan sürpriz katılım 

DYO Usta Ligi’ne Rusya’dan sürpriz katılım 

DYO Usta Ligi’ne Rusya’dan sürpriz katılım 

A Milli Takım’ın en renkli destekçisi DYO’nun bu yıl üçüncüsünü düzenlediği DYO Usta Ligi’ne Rusya’dan sürpriz katılım.

 İlk kez 2017’de düzenlenen geleneksel DYO Usta Ligi, her yıl daha da büyüyor. Üç yıl önce başlayan ve yoğun ilgi gören geleneksel turnuva, uluslararası boyutta yeni bir kimlik kazandı. Bu seneki şampiyonaya Rusya’dan sürpriz bir takım katılacak. 2019 DYO Usta Ligi Şampiyonası’nda oynayacak Rusya takımı, 16 Mayıs’ta Krasnodar’da yapılacak final maçıyla vizeyi alacak…

Maç, Rusya liginin güçlü ekiplerinden FC Krasnodar Takımı’nın dünyaca ünlü Krasnodar Stadı’nda oynanacak. Final karşılaşmasını Krasnodar’daki resmi kurumlardaki  yetkililer, Türkiye’den maçı izlemeye gidecek spor basın mensupları, Türkiye Novorossiysk Baş Konsolosu ve Konsolosluk çalışanları izleyecek.

DYO USTA LİGİ ŞAMPİYONASI’NA 11. TAKIM RUSYA’DAN

DYO’nun Kemipex Fabrikası’nın bulunduğu Krasnodar bölgesi ile DYO ürünlerinin yüksek pazar payının olduğu Kafkas bölgesinden katılacak iki takım 10’ar kişiden oluşuyor. Akrostar ve Neostar formalarıyla sahaya çıkacak takımlar 25’er dakika olmak üzere iki devre maç yapacak.

Maçın sonunda eşitlik bozulmadığı takdirde 5’er dakikalık iki uzatma devresi daha oynanacak. Yine eşitlik devam ederse seri penaltı atışlarına geçilecek. Kazanan takım, DYO Rusya temsilcisi olarak Antalya’da yapılacak DYO Usta Ligi Şampiyonası’na adını yazdıracak. Maç sonrası kupa töreni ile kapanış kutlaması gerçekleşecek.

Hatırlanacağı gibi; geçtiğimiz aylarda Türkiye genelinde bölgesel ön eleme  maçları yapılmış ve 10 takım Antalya’da düzenlenecek olan şampiyonaya  katılım hakkı elde etmişti. Rusya’nın kazananı şampiyonada 11. takım olarak  boy gösterecek.

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com