Buz gibi suya meydan okudu
![Buz gibi suya meydan okudu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/01/unnamed-5-700x420.jpg)
Kış sporlarıyla kostümlü eğlence ve yaratıcılığı buluşturan Red Bull Jump and Freeze 31 Ocak’ta Erciyes Kayak Merkezi, Develi Kapı Magna Apex Tesisi Playground’da yapıldı.
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Musrtafa Çelik ve Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Dr.Murat Cahit Cıngı’nın katılımıyla gerçekleşen kış sporlarıyla yaratıcılığı buluşturan Red Bull Jump and Freeze 31 Ocak’ta Türkiye’de ikinci kez yapıldı. Erciyes Kayak Pisti’nde düzenlenen etkinlikte yarışmacılar eğlenceli kıyafetler ve ekipmanlarla önce 50 metrelik pistte kayarak rampadan uçtu ve soğuk havaya aldırmadan buz gibi suyla dolu havuza daldı.
Yarışmacılar takım veya bireysel olarak sadece snowboard ya da kayak ekipmanlarıyla değil, kızağı da atlama aracı olarak kullanarak izleyicilere eğlenceli anlar yaşattı. Yarışmacıların giydiği eğlenceli kıyafetler de etkinliğin şov unsurunu güçlendirdi.
Kendine has kostümleriyle rampadan uçup soğuk suya dalan yarışmacılar Atiye, Ece Vahapoğlu, Şahika Ercümen, Poison, Deniz Özgün, Özlem Süer, Simge Fıstıkoğlu, Çiçek Güney, Memet Yayla, Mehmet Güney, Bilge Öztürk ve Kemal Pekser gibi ünlü isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Kostüm seçimi, atlayış performansı ve seyircinin tepkisi jürinin puanlarını belirledi. En başarılı atlayışı yapan Şeyh Rider kostümüyle Umut Öğücü birinci olarak Türkiye’de ikincisi düzenlenen Red Bull Jump and Freeze’in şampiyonu ve büyük ödülün sahibi oldu.
Power FM ve Onedio.com’un medya sponsoru olarak destek verdiği yılın en eğlenceli yarışmasında GoPro, SPX ve Oakley kazananlara sürpriz hediyeler verdi. Soğuktan buz kesen tüm katılımcılar yarışmadan sonra partide ısınarak eğlenceyi sürdürdü.