Buradasınız: Home » Futbol » Başkan Müftüoğlu: ” Amatör futbol özveri ve emek istiyor”

Başkan Müftüoğlu: ” Amatör futbol özveri ve emek istiyor”

Başkan Müftüoğlu: ” Amatör futbol özveri ve emek istiyor”

Süper Amatör ligin yeni takımlarından olan Küçükçekmece Yeni Ufukspor Kulüp Başkanı Recep  Müftüoğlu,çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Amatör futbol özveri ve emek istiyor. Kulüplerin bir gelir kaynağı yok bu şekilde ayakta durma gayreti içerisindeyiz dedi.

RÖPERTAJ: Yılmaz AKTEPE 

Başkan Müftüoğlu Ufukspor’un yeni bir yönetim profiliyle yola koyulduğunu ifade ederek devam eden çalışmalar sezonda başarıyı şampiyonluğu getirdi. Yeni sezonda beklentiler ile hedeflenen noktaya kadar çarpıcı açıklarlarda bulundu. Başkan Müftüoğlu, Amatör futbol özveri ve emek istiyor. Kulüplerin bir gelir kaynağı yok bu şekilde ayakta durma gayreti içerisindeyiz ifadelerini kullandı.

Sizi Tanıyabilirsiyiz?

Recep Müftüoğlu 1960 Rize Pazar Doğumluyum 35 yıldır yayıncılık sektörü işiyle ilgileniyorum.

Futbola nasıl tanıştınız? 

Futbolla 1978 den 1986 yılına kadar Ufuk sporda futbol oynadım o zamandan bize Ufuk spor aşkı oradan geliyor o zaman kulüp başkanımız olan Nusret Öksüz Bey bizim başkanımızdı kendisi yorulduğunu artık biraz istirahat edeceğini ve büyük başkanımız Nusret beyin teşviki ile önce yönetimine aldı iki sene yönetiminde olduktan sonra artık bu bayrağı benim almak gerektiğini bu işi öğrendiğini iyi yapacağımı oğlum Murat eski futbolcu olması münasebeti ile bana yardımcı olacağını yine Murat’ın takım arkadaşı şuanda Ufuk spor Genel kaptanlık görevi yapan Adem’inde destek vermesi beni bu işe itti bende biraz her alanda olduğu gibi bu konuda da en iyisini yamak için Murat ve Adem kardeşimize tam yetki vererek o yönde çalışmalarını ifade ettim.

2 yıl arka arkaya şampiyon olarak Süper amatör lige çıktınız bu başarı nasıl geldi ?

Başkan olduğum ilk yıl önümüze hedef koyduk bu hedef doğrultusunda Murat ve Adem ile planlı ve programlı çalışmalar yaparak ilk yıl güçlü kadro kurarak şampiyon olduk ve ilk hedefimiz olan 1.Amatör lige çıktık. İkinci yıl da 1.Amatör ligde kalmak için değil hemen şampiyon olarak Süper amatör lige çıkmakmak için on göre kadromuzu oluşturduk bizim hedefimiz ( BAL )Bölgesel lige çıkmak olarak belirledik ve inşallah önümüzdeki yılda bu hızımızı kesmeden aynı ciddiyet ile aynı inanç ile çalışmalarımızı yaparak ( BAL )Bölgesel lige çıkmak olacaktır.

Zaman zaman puanlar kayıp edildi hiç ümidinizi kayıp ettiniz mi?

Futbol bu zaman zaman inişli çıkışlı grafikler olabileceğini biliyorum ve hiç bir zaman ümidimi kayıp etmedim takıma yeni gelen futbolcuların uyum sağlama süresi vardı onu da Anıl hocamız çok iyi edepte ederken yönetim olarak sürekli idmanları yakından adepte ettik yani sezon başında her şeyi sıkı tutuk birlik beraberlik içinde mutlu sona ulaşmış olduk

Hiç unutmadığını maç var mı?

Terazidere maçı var müthiş hayla bir hayal kırıklığı yaşadım 75 Dakikada 3-1 öndeyken son 15 dakikada karşılaşmayı 5-3 kayıp etik benim için müthiş bir Truva oldu ama futbolcu kardeşlerimizle birlikte toplantı yaparak bu şoku üzerimizden çabuk atladık.

Süper Amatör lige çıkmasında büyük pay sahibi olan şüphesiz Anıl hocaya teknik heyet ve siz nasıl güvenerek takımınızı teslim ettiniz?

Teknik heyetimizi güvendi Anıl hocanın futbol kariyerinden fazla bilgim yoktu ve tanımam Başkan yardımcımız Murat Müftüoğlu ve özelikle Genel kaptanımızı Adem Yıldız’ın tavsiyesi bize tavsiye etti Allah şükür Anıl hocamızda bizleri mahcup etmedi kendisine emekleri için teşekkür ediyorum.

Yeni Ufuk spor kulübü olarak bir hedefiniz varımıdır?

Yeni Ufuk spor kulübü yönetimi olarak hedefimiz ( BAL) Bölgesel lig’in da oynamak fakat ekonomik olarak ve altyapı tesisi anlamada yeterli değiliz öncelikle tesisleşme yani futbolcularımızın yatakhane, yemekhane ve idman ve müsabakalar sonrası dinlenebilecek tesisi kazandırmak inşallah 2 yıl sonra iş adamlarımızın sağdan soldan vereceği desteklerle tesisi kazandıracağız inşallah güçlü bir yönetim oluşturarak öncelikle Süper amatör ligde kalıcı olmak daha sonra planlı programlı çalışmalarımızı yaparak ( BAL) Bölgesel lig’in çıkmak olacaktır.

Türkiye de diğer Amatör kulüpler gibi sizin ekonomik anlamda sıkıntılarınız var bu ekonomik aşmak için ne gibi çalışmalara yapıyorsunuz?

Kulübe kalıcı bir gelir elde etmek şuanda zor gözüküyor bizim şuan lokalimiz, tesisimiz bile yok onun için kendi imkanlarımızla ayakta durmaya çalışıyoruz sağdan soldan iş adamlarımızın destekleri ile ayakta duruyoruz eğer gelir getirecek 2,3 dükkan ayarlayabilirsek gelirimiz olur yoksa bizim desteklerimizle nereye kadar kulüp ayakta durur oda biraz zor yani

Kulübün sesini duyurmak için ne gibi çalışmalara yapıyorsunuz?

Yönetime gelir gelmez önümüze başarı koyduk 2.Amatör ve 1.Amatör liglerde olunca fazla isimin duyurmakta zorlaşıyor. 2 yıl arka arkaya şampiyonluk ve başarılar gelince görsel ve yazılı basında sürekli Yeni Ufuk sporumuz ile ilgili haberler çıkmaya başladı. Tabi bu başarı gelince de kulübümüzün ismini başarısını herke sizlerin sayesinde duymuş oluyor bundan sonra aktifteler ve sosyal sorumluklar projeleri gerçekleştirerek bundan sonra sık duyacaksınız.

Altyapı konusunda çalışmanız var mı?

Biz göreve geldiğimiz Ufuk spor da altyapı falan yoktu gecen yıl Adem kardeşimizin kişisel çalışmaları neticesinde U-17 takımızı oluşturduk ardından bu sezon 15,17 ve şimdide 19 yaş takımı oluşturarak liglere katılıyoruz. Bölge kulüplerimizle irtibata geçerek dayanışma içine girmeye çalışıyoruz ancak bu konuda kulüp yöneticilerimiz ciddi yönde samimi gözüküyorlar ben samimiyim ancak ilçe kulüp yöneticilerimizden aynı samimiyeti bulamıyorum. Ben birlik beraberlikten yanayım paylaşımdan yanayım Washap gruplarında herkes atım tutuyor ama ortalıklarda bir şey yok bu beni çok üzüyor biz altyapımızı okulları dolaşarak altyapıyı oluşturmaya çalışıyoruz eskiden hiç altyapıda liglere katılmayan kulübümüz şimdi 5 kategori de liglere katılıyor buda başarı demektir.

Küçükçekmece ilçemizde hiç Profesyonel kulüp yok bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Küçükçekmece adına üzücü bir şey tabi 41 tane Futbol kulübü olan ilçemizde bir Profesyonel kulüp olmaması çok ayıp hep birlik beraberlikten söz eden yöneticiler deme ki daha birlik beraberliği sağlamamışlar ben bunu görüyorum iyi niyet yok samimiyet yok bir kere Belediye desteği olmadan Profesyonel ligine çıkmak zordur eğer belediye ve kulüp yöneticilerimiz el ele verirse ilçemiz Profesyonel takım kazandınız ilçe kulüplerimizin yetenekli futbolcularını oraya vererek destek olmak. Benim gönlümde Ufuk spor neden olmasın bu sadece benimle olacak bir şey değil 1,2 kişinin değildi herkesin destek vermesi gerekiyor ancak birlik beraberlik içinde ilçemize Profesyonel kulüp kazandırılır.

Küçükçekmece Belediyesinin vermiş olduğu destekler varımı ne düşünüyorsunuz?

Küçükçekmece Belediye Başkanımızı 17 yıl amatör kulüpte başkanlık yapmış biz kulüpleri en iyi anlayacak kişidir. Belediyemiz Ulaşım, tesisi, malzeme konusunda bizlere destek veriyorlar bu konuda desteklerinden dolayı Belediyemize teşekkür ediyorum.

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğiniz var bu konuda neler söylersiniz?

Benim futbol oynadığım dönemlerde böyle bir şey yoktu hatta kulüp yöneticileri bir birlerini tanımazlardı Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Seymen Gençtürk başkanımızı yönetiminde güzel çalışmalar yapıyor ilçe kulüplerimizin dayanışması konusunda büyük özveride bulunuyor bizlerin çıkarlarını, menfalarını her zaman savunuyor dernek altında daha güçlü hizmet aldığımıza inanıyorum Seymen Gençtürk ve yönetimine huzurunuzda teşekkür ediyorum Allah birlik beraberliğimizi bozmasın birlikten kuvvet doğar her zaman birlik beraberlikten yanayım .

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Öncelikle bu söyleyişi için teşekkür ediyorum kulüpte geçmişte forma giymiş,yöneticilik yapmış herkesi destek vermeye davet ediyorum bu kulüp herkesin tüm Yeşilovalıların Küçükçekmecelilerin onları yanımızda gördüğümüzde mutlu oluyoruz bu sezon ilçemizde şampiyon olan tüm kulüplerimizi tebrik ediyorum başarıların devamını dilerim.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com