Buradasınız: Home » Güreş » Başkan Aydın,U23 Avrupa güreş şampiyonasını değerlendirdi

Başkan Aydın,U23 Avrupa güreş şampiyonasını değerlendirdi

Başkan Aydın,U23 Avrupa güreş şampiyonasını değerlendirdi

23 yaş altı Avrupa güreş şampiyonasında heyecan tüm hızıyla sürerken, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın TRT’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Şampiyonaya iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten başkan Aydın “İlk gün finallerinde 5 sikletin 4’ünde madalya aldık. Gönül isterdi ki biri altın olsun. Ama maalesef şanssız bir şekilde altın madalya kazanamadık. Greko-Romen stil oldukça zorlu maçlara sahne oluyor. Şu ana kadar alınan sonuçtan memnunum. Bu akşam da 3 bronz 1 altın maçımız var. İnşallah Kerem Kamal’la ilk altın madalyamız gelir. Eğer bronz madalyalarıda alırsak 10 siklette 8 madalya almış oluruz. Ayrıca takım olarakta ilk 2 içinde yer alırız” dedi.

Kadınlar ve serbest stil maçlarında da aynı başarıyı beklediğini belirten Musa Aydın “Kadınlarda son yıllarda büyük başarılar elde ettik. Ben burada yine madalyalar alacağımıza inanıyorum. Ardından da mindere serbest stildeki güreşçilerimiz çıkacak. Onlarda buradaki şampiyonayla birlikte çıkışa geçecekler” şeklinde konuştu.

Büyükler Avrupa güreş şampiyonasının önümüzdeki ay yapılacağını belirten Musa Aydın “Son Avrupa şampiyonasında büyük başarılar elde ettik. Bu sene Olimpiyat Arefe’si olduğu için çok daha zorlu maçlar bizleri bekliyor. Dünya şampiyonası öncesinde tüm takımlar son durumlarını orada görecek. Bizim tek hedefimiz yine tarih yazarak altın madalyalar kazanmak ve Avrupa’ya İstiklal marşımızı ezberletmek” dedi. Güreş branşının siklet sporu olduğunu ve rekabet olmadan başarının gelmeyeceğini belirten başkan Musa Aydın “Bizim başarılı olduğumuz sikletler ağır sikletler. Bu sikletlerde de en büyük sıkıntımız partner konusu. Bu sıklette ki güreşçilerin alternatifleri yok. Biz bu konuyu yurt dışından partner getirerek çözdük. Olimpiyatlarda derece elde etmiş Gürcü güreşçileri getirdik. Taha Akgül bu sporcularla çalışıyor. Sadece ağır sikletlerde değil diğer sıkletlerde de bakanlığımızın onayı ile partner getireceğiz. Ben önce Dünya şampiyonasında sonda da Olimpiyatlarda her zaman olduğu gibi yine başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

5 Paylaşımlar

© 2011 Powered By atokyayinlari.com