Buradasınız: Home » Basketbol » Bahçeşehir Koleji’nin beklenmeyen kaybı

Bahçeşehir Koleji’nin beklenmeyen kaybı

Bahçeşehir Koleji’nin beklenmeyen kaybı

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 3. Haftasında Bahçeşehir Koleji, Akatlar Spor Salonu’nda Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’u ağırladı. 40 dakika süren çekişmeli mücadelenin kazananı, 87-82’lik skorla konuk takım oldu. Bu sonuçla birlikte Bahçeşehir Koleji, bu sezonki 3. mağlubiyetini almış oldu.

Bahçeşehir Koleji müsabakaya Trae Golden, Dwight Hardy, Altan Erol, CameronClark ve Hadi Özdemir; konuk ekip Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ise CoreyDavis, JordonCrawford, PeytonAldridge, GregorHrovat ve Talib Zanna beşiyle başladı.

İki ekip de mücadeleye dış oyuncularının hücumdaki etkinliğiyle başlarken, çeyreğin bitimine 5 dakika 1 saniye kala gelen televizyon molasına Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’un 14-11’lik üstünlüğüyle gidildi. Çeyreğin ikinci bölümünde CameronClark’ın oyunun iki tarafında da ağırlığını koymasıyla Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 27-25 önde kapattı.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe top kayıplarıyla başlayınca Meksa Yatırım Afyon Belediyespor hızlı hücum sayılarıyla 33-31 öne geçti ve çeyreğin bitimine 6 dakika 55 saniye kala ev sahibi molası geldi. Moladan Can Altıntığ ve SeanArmand’ın üç sayılık isabetleriyle dönen Bahçeşehir Koleji 10-4’lük bir seri yakalayıp skoru 41-37’ye getirince bu kez de Meksa Yatırım Afyon Belediyespor mola aldı. Devrenin son bölümünde iki takım da skor üretmekte güçlük çekti ve soyunma odasına Bahçeşehir Koleji’nin 48-47’lik üstünlüğüyle gidildi.

Bahçeşehir Koleji, ikinci yarıya üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek yüzdeli isabet bularak başlayıp skoru 67-58’e getirince, üçüncü çeyreğin bitimine 4 dakika 29 saniye kala Meksa Yatırım Afyon Belediyespor molası geldi. Çeyreğin kalan bölümünde iki ekip de savunmada sertleşince skor üretimi sınırlandı ve maçın son periyotuna Bahçeşehir Koleji’nin 72-66’lık üstünlüğüyle girildi.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor son çeyreğe 4-0’lık bir seriyle başlayıp skoru 72-70’e getirince, maçın bitimine 8 dakika 30 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Molanın ardından karşılıklı top kayıpları ve hatalarla birlikte skor anlamında kısır bir bölüm geride kaldı ve maçın bitimine 2 dakika 48 saniye kala Bahçeşehir Koleji, molaya 78-77 önde gitti. Maçın son bölümünde oyunun kontrolünü rakibine kaptıran Bahçeşehir Koleji, müsabakadan 87-82 mağlup ayrıldı ve bu sezonki üçüncü mağlubiyetini aldı.

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 21 sayıyla SeanArmand (3 ribaund, 2 asist), 15 sayıyla Trae Golden (4 asist, 4 ribaund) ve 14 sayıyla CameronClark (7 ribaund, 2 asist) oldu.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com