Buradasınız: Home » Basketbol » Bahçeşehir Koleji, Ankara’dan eli boş döndü!  

Bahçeşehir Koleji, Ankara’dan eli boş döndü!  

Bahçeşehir Koleji, Ankara’dan eli boş döndü!   

ING Basketbol Süper Ligi’nin 8. Haftasında Bahçeşehir Koleji, Ankara Spor Salonu’nda OGM Ormanspor’a konuk oldu. Rakibini bir ara 25 sayı geriden gelip yakalasa da son çeyrekte istediği oyunu ortaya koyamayarak sahadan 108 – 93 mağlup ayrıldı.

Mücadeleye Bahçeşehir Koleji Trae Golden, Can Altıntığ, MangokMathiang, Dwight Hardy ve JaJuan Johnson; ev sahibi ekip OGM Ormanspor ise CharlonKloof, ElmedinKikanovic, Luka Babic, Cevher Özer ve ChristopherWarren beşiyle başladı.

Maça ElmedinKikanovic’in etkili oyunuyla başlayan OGM Ormanspor, ilk beş dakikayı 13 – 8 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde oyunun hakimiyetini tamamen ele geçiren ev sahibi ekip, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 26 – 12 önde kapatmayı başardı.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe de savunmada istediklerini yapamayarak başladı ve OGM Ormanspor’un yakaladığı 9 – 3’lük serinin ardından devrenin bitimine 8 dakika 8 saniye kala mola geldi. Bahçeşehir Koleji molanın ardından da rakibini durdurmakta güçlük çekip 25 sayı geri düşünce bu kez de devrenin bitimine 4 dakika 37 saniye kala bir mola daha aldı (46 – 21). Bahçeşehir Koleji devrenin son bölümünde skor olarak olmasa da oyun olarak oyuna ortak olmayı başararak farkı biraz eritse de soyunma odasına 52 – 39 önde giden taraf ev sahibi OGM Ormanspor oldu.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya savunma sertliğini artırarak başladı ve üçüncü çeyreğin bitimine 6 dakika 6 saniye kala skoru 59 – 51’e getirince OGM Ormanspor molası geldi. Molanın ardından Bahçeşehir Koleji skoru 63’te eşitlese de çeyreğin son bölümünü ev sahibi ekip daha iyi geçti ve maçın son dörtte birlik bölümüne OGM Ormanspor’un 78 – 71’lik üstünlüğüyle gidildi.

Ev sahibi ekip son çeyreğe iyi başladı ve 10 – 4’lük bir seri yakalayarak skoru 88 – 75’e getirince maçın bitimine 6 dakika 23 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Maçın son bölümünde de oyunun kontrolünü elinde tutan OGM Ormanspor, sahadan 108 – 93 galip ayrıldı. Bu sonuçla Bahçeşehir Koleji, bu sezon ligdeki yedinci yenilgisini almış oldu.

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 37 sayıyla Trae Golden (4 ribaunt, 2 asist), 16 sayıyla LondonPerrantes (2 sayı, 2 ribaunt) ve 14 sayıyla MangokMathiang (10 ribaunt, 4 asist) oldu.

Bahçeşehir Koleji, bir sonraki maçına 20 Kasım Çarşamba saat 20.00’da FIBA Europe Cup’ta grup liderliği için CSM Oradeadeplasmanında çıkacak.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com