Buradasınız: Home » Atletizm » Atletizmde hedef en az 12 madalya  

Atletizmde hedef en az 12 madalya  

Atletizmde hedef en az 12 madalya   

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Almanya’nın başkenti Berlin’de 7-12 Ağustos’ta yapılacak Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılacak sporcuların, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

 Fatih Çintimar ile milli atletler Ramil Guliyev, Eda Tuğsuz, Yasmani Copello Escobar ve Özlem Kaya, Ataköy’deki Olimpiyatevi’nde düzenlenen basın toplantısında şampiyonayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şampiyonaya 43 sporcuyla gideceklerini belirten Çintimar, “Biz 52 kota almıştık. Bu da tarihteki en yüksek kotamızdı. Ancak yaptığımız test müsabakalarında form durumları üst seviyede olmayan 9 sporcumuzu kafileden çıkardık. Ülkemizi 43 sporcuyla temsil edeceğiz. Bir önceki Avrupa Şampiyonası’nda 12 madalyayla 4. olmuştuk. Bu başarıyla, tarihimizde daha önce alınan 11 madalyanın üstüne çıkmıştık. Hedefimiz bu başarının üstüne çıkabilmek. Bunun için de sporcularımız bütün güçleriyle, devletin vermiş olduğu bütün imkanlarla hazırlanıyor. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler.” diye konuştu.

Fatih Çintimar, Türkiye’nin atletizmde 2003 yılından önce Avrupa şampiyonalarında sadece 2 madalya kazandığını dile getirerek, “Daha sonra alınan madalyalar, atletizmin çok hızlı bir şekilde geliştiğini gösteriyor. Son Avrupa Şampiyonası’nda alınan 12 madalya da bunun daha hızlandığını ve 2020 Olimpiyatları öncesi daha ileriye gittiğimizi gösteriyor. Burada genç sporcularımızın da mücadele edecek olması bizi mutlu ediyor. Ayrıca 4×100 metre bayrak yarışında tarihimizin ilk madalyasını almayı arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

6 Paylaşımlar

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com