Buradasınız: Home » TEKVANDO » Antalya’da büyük spor zirvesi

Antalya’da büyük spor zirvesi

Antalya’da büyük spor zirvesi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı  Uğur Erdener, Dünya Tekvando Federasyonu (WT) Başkanı Chungwon Choue ile bir araya geldi.

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’da 3 uluslararası organizasyondan oluşan ‘Tekvando Festivali’, büyük bir zirveye sahne oldu. Belek’de bulanan Maritim Pine Beach Otel ve Konferans Merkezinde gerçekleştirilen Avrupa Tekvando Birliği’nin (WTE) Olağanüstü Yönetim Kurulu Toplantısı önemli misafirlerini ağırladı. WTE Başkanı Sakis Pragalos ve Başkan Vekili Doç. Dr. Metin Şahin’in başkanlığındaki toplantıya IOC Başkan Yardımcısı Prof. Dr.  Uğur Erdener ve WT Başkanı Dr. Chungwon Choue katıldı.

WT Başkanı Choue, WT’nin 45. yılı nedeniyle özel bir sunum yaptı. Sunumda Tekvandonun tarihi ve son yıllarda kaydettiği gelişimden bahsedildi. Choue, Türkiye’nin Tekvandoda en başarılı ülkelerden birisi olduğunu ve çok iyi ilişkiler içinde olduklarını kaydetti.

Uğur Erdener, Tekvandonun olimpiyat oyunlarının önemli dallarından birisi olduğunun altını çizerek, bu dalda yaşanan olumlu gelişmeleri memnuniyetle takip ettiklerini söyledi. Erdener, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin’in çalışmalarından ve elde edilen uluslararası başarılar nedeniyle kutladı.

Toplantıda gündemdeki konular değerlendirilirken,  Avrupa Poomsae ve Plaj Poomsae Şampiyonalarının Nisan ayında Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenmesine karar verildi.

Toplantının sonunda WT Başkanı Dr. Chungwon Choue Uğun Erdener’e günün anısına hediye verirken, Metin Şahin de Erdener ve Pragalos’a plaket takdim etti.

 

 

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com