UPS spor beşinci galibiyetini aldı
![UPS spor beşinci galibiyetini aldı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/01/IMG-20151228-WA0001-1-700x420.jpg)
EBBL 1. Grupta mücadele eden UPS Spor ve Kültür Kulübü ligin 9. Haftasında kendi sahasında oynadığı Kırklareli belediye spor maçını 73-56 kazanarak galibiyet sayısını 5 e yükseltti.
Ahmet Cömert spor salonunda oynanan maça hızlı başlayan UPS maçın hemen başlarında tempolu basketbol oynayarak tecrübeli rakibi karşısında kontrolü hep elinde tuttu ve birinci periyodu 22-13 önde kapattı.İkici periyotta toparlanan Kırklareli Belediye üç sayı çizgisin de bulduğu sayılarla farkın kapanmasına izin vermezken UPS bu periyotta da 17-15 lik üstünlük sağlarken soyunma odasına da 39-28 önde giren taraf oldu.
İkinci yarıya hızlı başlayan Kırklareli belediye 3. Periyodu 15-12 önde geçti.Son periyota savunma sertliğini artıran UPS Periyodu 22-13 ,maçıda 73-56 kazandı. Ligin ilk yarısında 13 sayıyla kaybettiği rakibini 17 sayı farkla yenen UPS, olası bir puan eşitliği durumunda ikili averaj avantajını da eline geçirdi.
UPS Spor ve Kültür Kulübü 10. Hafta maçında 10 Ocak 2016 Pazar günü Saat 14.00 da Grup lideri Bayrampaşa Sancak spor kulübü ile Ahmet Cömert Spor Salonunda karşılaşacak.
1.PERİYOT: 22-13 UPS
2.PERİYOT :17-15 UPS
3.PERİYOT : 12-15 KBSK
4.PERİYOT : 22-13 UPS
UPS’te skor dağılımı şöyle oluştu;
Barkın Oflaz,Yiğit Topuz(9sy,2rb ,6ast),Burak Demirel,Anıl Atamış (5sy,4rb),Yunus Tüfekçiyaşar(18sy,10rb,3ast),Barlas Türkmenoğlu(7sy,7ast),Bilal Uykan,Mehmet Can Yıldız,Mert Can Türker (7 sy,4rb),Alihan Yazıcı,Alperen Tolga İzgin(10 sy,8rb),Mehmet Arif Şahan(17 sy,15rb)