UPS’den önemli galibiyet
![UPS’den önemli galibiyet](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/12/IMG_4812-scaled-700x420.jpg)
Erkekler Basketbol Bölgesel ligi(EBBL) 2015-2016 Sezonun 6. hafta maçın da Genç bir kadroyla mücadele eden UPS tecrübeli rakibi ve grubun tek namağlup takımı Saray Belediye’yi konuk etti ve karşılaşmayı 67-65 lik skorla kazanarak beşinci maçında üçüncü galibiyetini aldı.
Maçın başında tecrübeli rakibi karşısında zorlanan Ups 1.periyodu 14-19 geride kapatan Ups,ikinci periyodun başında Barlas Türkmenoğlunun sakatlanması,Mehmet Şahan’ın faul problemine girmesiyle bu periyotta 15 sayı geri düştü,daha sonra oyunda dengeyi kuran genç Ups 15-0 lık seri yakalayarak, tecrübeli Saray Belediye karşısında soyunma odasına 35-34 önde girdi.
3.peryoda hızlı giren Ups,yeni takıma yeni katılan Anıl Atamış ve Yunus Emer’nin sayılarıyla farkı bir ara 12 sayıya çıkardı,fakat tecrübeli Saray belediye üst üste bulduğu sayılarla farkı kapatsa da son periyoda 49-42 geride girdi.
Son periyotta ise tam bir heyecan fırtınası yaşandı.İki takımda üst üste sayılar buldu.Son topa kadar süren mücadele de gülen taraf 67-65 lik skorla Ups oldu.
PERİYOT SKORLARI:
1.Periyot : 14-19 (SARAY)
2.Periyot : 21-15 (UPS)
3.Periyot : 24-18 (UPS)
4.Periyot : 8- 13(SARAY)
Maçın skor dağılımı ise şöyle oluştu,
Yiğit Topuz (8 sy,3rb,2ast),Yunus Emre (15sy,4rb,1ast),Barlas Türkmenoğlu(4sy,1ast),Anıl Atamış (19sy,7rb),Alihan Yazıcı(1sy,9rb),Mertcan Türker(7sy,8rb,),Mehmet Şahan(6sy,7rb,2ast),Burak Demirel (7 sy,5rb,1ast)