Eczacıbaşı CEV Şampiyonlar Ligi’nde liderliğe yükseldi
![Eczacıbaşı CEV Şampiyonlar Ligi’nde liderliğe yükseldi](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/11/L-329-Eczacibasi-VitrA-ISTANBUL-vs.-Chemik-POLICE_5J5C2308-scaled-700x420.jpg)
2016 CEV DenizBank Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi C Grup3. karşılaşmasında Eczacıbaşı Vitra, Polonya’nın Chemik Police Takımı’nı çıkarttığı başarılı bir oyun sonucunda 3-0 mağlup etti.
İlk maçında İtalya temsilcisi Pomi Casalmaggiore Takımı’na kendi sahasında 3-2 mağlup olduktan sonra, ikinci karşılaşmasında Çek Cumhuriyeti Agel Prostejov’yu deplasmanda 3-0 mağlup eden Eczacıbaşı Vitra bu galibiyetle 3’de 2 yaptı. Puanını da 7’ye çıkarttı. Sıralamada da liderliğe yükseldi. Bu maçın rövanşı Polonya’da 10 Aralıkta oynanacak.
İLK SET ECZACIBAŞI VİTRA’NIN OLDU...
Maç karşılıklı alınan sayı ve berabeliklerle başladı. İlk teknik molayı ev sahibi Eczacıbaşı 8-7 önde geçti. Sonraki sürelerde Boskovic, Neriman ve Larson’un etkili servis ve smaçlarıyla sayı farkını 5 ‘e çıkartan Turuncu-Beyazlılar iknci teknik molayı da 16-11 önde kapadı. Oyunu bırakmayan konuk takımı EczacıbaşıVitra’yı 18-18’de yakaladı. Bu beraberlikkler 21-21’e kadar devam etti. Beraberlik sonrası iyi manşet alıp, yerinde blok yapan Eczacı üst,üst aldıkları sayılarla seti 25-22 aldı. Bloktan alınan 4 ve servisten de alınan 3 sayı takımın seti almasında büyük etken oldu.
ECZACI VİTRA İKİNCİ SETİ RAHAT KAZANDI…
İlk seti almanın büyük avantaj ve morali ile sahaya çıkan Eczacıbaşı, ikinci sete hızlı başladı. Bu setin de teknik molalarını 8-5 ve 16-10 farklı önde geçti. Sonraki sürelerde Montano ve Havelkova’nın smaçlarıyla 6 sayılık farkı kapattılar. Farkı 1 sayıa indirdiler Skor da 18-17 oldu. Bu skor sonrası toparlanan Turuncu Beyazlılar Boskovic, Neriman ve Calderon’un takımlarına kazandırdıkları sayılarla bu seti de 25-18 farklı aldılar. Skoru da 2-0 lehlerine çevirdiler.
ZOR DA OLSA ÜÇÜNCÜ SETİ DE ALAN ECZACI LİDERLİĞE YÜKSELDİ…
İlk iki seti kazanan Eczacıbaşı, üçüncü sette zor anlar yaşadı. İki set kaybeden rakip takım saldırmaya başladı. Karşılıklı alınan sayılar ve beraberlikler sonrası Eczacıbaşı ilk teknik molayı 8-6 ve 16-14 önde geçti. Oyunu bırakmayan konuk takım 16-16’da beraberliği sağladı. Beraberlikler 21-21’e kadar devam etti. Bu skorda Boskovic ve Kreklow yerine pasör Nilay ile Neslihan oyuna girdi. Skor 22-21 oldu. Rakip mola almak zorunda kaldı. Neslihan’ın smaçı bloktan döndü. Skor tekrar 22-22 oldu. 23-22 öne geçtik. Çıkan oyuncular Boskovic ve Kreklow oyuna girdi. Rakip takım 23-23 beraberlik sonrası 24-23 öne geçti. Eczacı 24-24 beraberlik sonrası aldığı iki sayı ile seti zor da olsa 26-24 maçı da 3-0 kazandı.. Böylece Eczacıbaşı grupta ilk yarıyı 7 puanla lider tamamladı. Bu maçın rövanşı Polonya’da 10 Aralıkta oynanacak.
PUAN DURUMU:
SIRA: TAKIMLAR: O G M AS VS P
1 Eczacıbaşı Vitra 3 2 1 8 3 7
2- Pomi Casalmaggiore 3 2 1 8 5 6
3- Chemik Police 3 2 1 6 5 5
4- Agel Prostejov 3 0 3 0 9 0
VOLEYBOL BAYANLAR AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇI
ECZACIBAŞI VİTRA-CHEMİK POLİCE: 3-0
SALON: Burhan Felek- Ataşehir Metro Enerji
HAKEMLER: Georgouleas Georgios (), Aliyev Eldar ()
ECZACIBAŞI VİTRA: Larson (10), Poljak (4), Boskovic (23), Neriman (15), Fürst (4), Kreklow (2), Gülden (L), Nilay (-), Neslihan (-)
CHEMİK POLİCE: Havelkova (8), Veljkovic (6), Montano (15), Werblirska (4), Bednarek (5), Belcik (4), Erwardt (L), Zenik (L), Kowalinska (-),Wolosz (-), Jagielo (1),
SETLER: 25-22,
SÜRE: Dk. (29, )
SAYI: 76-64
RAKİP TAKIM HATASI: 18-21
SERVİS: 75-65
SERVİSTEN SAYI: 7-1
HATALI SERVİS: 7-11
MANŞET: 54-68
HATALI MANŞET: 1-7
HÜCUM: 107-102
HÜCUMDAN SAYI: 39-34
BLOKTAN SAYI: 12-8
Tayyar Sümen