Buradasınız: Home » Judo » 2. Japonya Büyükelçisi Judo Turnuvası büyük ilgi gördü

2. Japonya Büyükelçisi Judo Turnuvası büyük ilgi gördü

2. Japonya Büyükelçisi Judo Turnuvası büyük ilgi gördü

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’daki 2. Japonya Büyükelçisi Judo Turnuvası’nda dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti.

‘Japonya Festivali 2019’ kapsamında Japonya Büyükelçiliği ve Türkiye judo Federasyonunun ortaklaşa organize ettiği Ankara kulüplerinin katıldığı ‘2. Japonya Büyükelçisi Judo Turnuvası’ büyük ilgi gördü.

Organizasyonun sabah seansında süper minik ve minikler kategorilerindeki müsabakalar yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima ve Federasyon Başkanı Sezer Huysuz’un açılış konuşmalarından sonra müsabakalar yıldızlar kategorisindeki karşılaşmalarda dereceye girenlerin belirlenmesiyle turnuva son buldu. Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy turnuvanın açılışında yer aldılar.

12 kulüpten, 209 erkek ve 206 kız judocunun yer aldığı turnuvanın açışlında Bakan Kasapoğlu, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’nin her branşta madalyalar elde edeceğine inandığını ifade etti.

Büyükelçi Miyajima ise judoda Türkiye ile sürdürülen işbirliğinin güçlendiğini, bu yıl ikincisi yapılan bu turnuvanın bunun göstergesi olduğunu kaydetti.

Federasyon Başkanı Huysuz ise bir yıl önce açılışı yapılan federasyon hizmet binasında Japon Büyükelçisi Judo Turnuvası’nın ikincisini düzenlemekten heyecan ve onur duyulduğunu belirterek, “İşbirliğimiz ve dostluğumuz katlanarak devam edecektir” dedi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com