Buradasınız: Home » Badminton » 17 Yaş Altı Türkiye şampiyonası sona erdi  

17 Yaş Altı Türkiye şampiyonası sona erdi  

17 Yaş Altı Türkiye şampiyonası sona erdi   

719 Badmintoncunun madalya mücadelesi verdiği 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası, 04 – 08 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ankara’nın Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde sona erdi.

Şampiyona da tekler kategorisinde ilk 3 derecesi alan sporcular ve çiftler kategorisinde ilk 2 derecesi alan sporcular; Ağustos ayında Sırbistan’da gerçekleşecek olan 17 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonasında Milli Takımımızı temsil etmeye hak kazandılar.

Milli Takımda yer alan isimler ise şu şekildedir;

Tek Erkekler; 1. Sezgin Kelebek, 2. Nurullah Saraç, 3. Hilmi can Şimşek, 3. Semih Gülmez

Tek Bayanlar; 1.Zeynep Akdeniz, 2. Ayşegül Yemişen, 3. Ceren Özdemir, 3. Ayça Özgür

Çift Erkekler; 1. Semih Baha Başakın&Sezgin Kelebek, 2. Yunus Emre Karakaş&Barış Özkan, 3.Semih Gülmez&Orçun Öztürk, 3. Mete Kaan Uçan&Batuhan Uğurlu

Çift Bayanlar; 1. YasemenBektaş&Cansu Erçetin, 2. Azime Serttaş&Bahar Yavru, 3. Selen Özdemir&Zeynep Akdeniz, 3. Gizem Ayna&Ayça Hava

Karışık Çiftler; 1. Cansu Erçetin&Semih Baha Başakın, 2. YasemenBektaş&Taha Emirhan Budak, 3. Kerem Çınar&Ayşegül Yemişen, 3.Hilmican Şimşek&Ceren Özdemir

 ‘ANTRENÖRLERE 3 GÜNLÜK SEMİNER SÜRPRİZİ’

Badminton Antrenörlerinin eğitim ve gelişimine önem veren Federasyon Başkanı Murat Özmekik, 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonasına katılım gösteren Antrenörlere Badminton Milli Takım Antrenörü EndraMulyajaya ve Kondisyoner RachıdArnouss’dan seminer görme imkânı sağladı.

Badminton Milli Takım Antrenörü EndraMulyajaya; Tangras kulübün de sporcu olarak yetişmiş ve Endonezya milli takımı ile Thomas cup’ı kazanmış ve Sudirman cup ta final oynamıştır. Branşı çift erkektir.  Antrenör olarak da Tangras’ta 3 yıl ve 5 yılda Endonezya milli takımında Antrenör olarak çalışmıştır.

Badminton Milli Takım Kondisyoneri RachidArnouss; Yıllarca üst düzey Atletizm sporcusu olarak bütün dünya da yarışmalarda defalarca madalyalar, başarılar kazandıktan sonra önce kendi ülkesi olan Fas’ta Milli takım Kondisyoneri olarak görev yaptıktan sonra Türkiye ye gelerek Atletizm federasyonunda ve Rugby Federasyonun da kondisyoner olarak görev yapmıştır.

Federasyon Başkanı Murat Özmekik,: ‘Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ dedi.

Please follow and like us:

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://spormeydani.org/17-yas-alti-turkiye-sampiyonasi-sona-erdi">
Scroll to top
L köşe koltuk takımı