YAN PAS NEDİR?
![YAN PAS NEDİR?](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/04/K.BIYIKLI....................-700x420.jpg)
Geçen hafta Mustafa Yumlu maçın sonucuna direkt etki ettiği haftaydı. Bu hafta da kaleci Esteban. İlk devrede Başakşehir 1-0 öne geçtikten sonra net 3 pozisyon daha üretti. Ve bunları önleyen Esteban.
Eğer bu gollerden ikisi girseydi, Trabzonspor ve Hami Mandıralı adına iyi bir hafta olmayacaktı. Başakşehir normalde kalitesinin altında kaldı. Kalmasaydı, forvetleri daha becerikli olsaydı net galip gelebilirlerdi. Maçın genel kalite düzeyi zaten çok altlarda kaldı. Zaman zaman heyecan vardı; o da kalecinin kurtarışlarında. Başakşehir’in kalecisi Volkan net pozisyon çıkardı mı hatırlamıyorum. Trabzonspor bu enerjisiyle bir yere gidemez. Oyuncuları sezonu bitirmişler. Çok yavaş ve ön alanda yetersiz kaldılar. Trabzonspor’un forveti Muhammed Demir, yetenekleri geriye düşmüş bir pozisyondaydı. Kaç kere topla buluştu bilmiyorum ama ben onu sahada bir hareket yaparken görmedim. Çok fazla yan pasla kaç gol atabilirsiniz ki? Karşınızdaki takım iyi defansıyla öne çıkmış. Zor gol yiyen bir ekip.
Trabzonspor taraftarı yan pası sevmez. Hami hoca santrafor oynadı. Bu stadda sayısız golleri var. Buna rağmen neden bu kadar yan pas yaptırır anlamak mümkün değil. Abdullah Avcı sahaya forvet koyarken, Hami Mandıralı defans özellikli orta alan, ön libero alıyor. Katılmıyorum.
Trabzonspor galip gelse Avrupa hedefine yaklaşacaktı. Artık haftaya diyelim. Ben Hami hocanın antrenörlük ışığının düştüğünü görüyorum. Kendisinden beklediğimiz atılımı yapamadı. Umarım Efsane olarak hatırlanır. Kendisine bu yan pas işini sonlandırmasını rica edeceğim. Yoksa kendini inkar edecek.
Kadir Bıyıklı