Türkiye’nin Trap Şampiyonları
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Mehmet Bülent Torpil Trap Türkiye Şampiyonası müsabakaları sona erdi.
Mersin’in Erdemli ilçesinde yer alan atış poligonunda düzenlenen şampiyonada büyük erkeklerde 103, genç erkeklerde 22, büyük bayanlarda 6 ve genç bayanlarda 4 sporcu mücadele etti.
13-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada büyük erkeklerde; Oğuzhan Tüzün altın madalya, Tolga Tunçer gümüş madalya Servet Sivrikaya bronz madalya, genç erkeklerde; Murat İlbilgi altın madalya, Osman Can Karpuz gümüş madalya, Kaan Köse bronz madalya, büyük bayanlarda Nihan Gürer altın madalya, Buket Sin gümüş madalya, Kamer Gür bronz madalya, genç bayanlarda ise Rümeysa Pelin Kaya altın madalya, Fatma Çavlı gümüş madalya ve Ceren Özkaya bronz madalya kazandı.
Sporcular madalyalarını; Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkan Vekili Sayın Ali Bilgin, Yönetim Kurulu Üyeleri Yaşar Kale, Ahmet Vecihi Başar ve Teknik Kurul Üyesi Ufuk Arman’dan aldı.