Türk Hava Yolları CEV’de yarı finale yükseldi!
![Türk Hava Yolları CEV’de yarı finale yükseldi!](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2020/03/thy............-700x420.jpg)
2020 CEV Bayanlar Challenge Şampiyonası çeyrek final rövanş karşılaşmasında temsilcimiz Türk Hava Yolları, konuk ettiği Avusturya temsilcisi Askö Lınz Steg’i çıkarttığı başarılı oyunuyla 3- 0 (25- 13, 25-15, 25-16 ) mağlup etti. İlk maçı da deplasmanda 3-0 kazanan Türk Hava Yolları yarı finale yükseldi.
Haber: Tayyar Sümen
Türk Hava Yolları yarı finalde AO Thıras Santorini (YUN)- Dresdner SC (ALM) maçında tur atlayan takımla karşılaşacak. İlk maçı da 18 Mart 2020 tarihinde Burhan Felek Salonu’nda oynayacak.
Türk Hava yolları maçı ataktan 36, bloktan 9, servisten 8 ve rakip takım hatasından da aldığı 22 sayıyla kazandı.
TÜRK HAVA YOLLARI İLK SETİ FARKLI KAZANDI!
Maça iyi başlayan ev sahibi Türk Hava Yolları oldu. Etkili servis ve smaçlarla rakibin manşetlerini bozan Türk Hava Yolları skoru da 7 sayı farkla 14- 7 önde geçti. Sonraki sürelerde de üstün oyununu sürdüren Türk Hava Yolları, Nur Sevil’in blok, Aneta ve Madison’un takımlarına kazandırdıkları sayılarla ilk seti 25-13 farklı aldı.
TÜRK HAVA YOLLARI İKİNCİ SETİ DE ALIRKEN ZORLANMADI!
İlk seti rahat kazanan Türk Hava Yolları ikinci sete hızlı başladı. Üst üste aldığı sayılarla skoru bir anda 5-0 lehine çevirdi. Sonraki sürelerde Türk Hava Yolları farkı 8’e çıkarttı. Skoru da 13-5’e taşıdı. Konuk takım maçı bırakmadı, Üst, üste sayılar buldu. Farkı 3 sayıya indirdi. Skor da 16-13 oldu. Bu skordan sonra toparlanan Türk Hava Yolları farkı tekrar açtı. Aneta, Şeyma ve Madison’un sayılarıyla farkı tekrar 8 sayıya çıkarttı. Skorda da 22-15 öne geçti. Aelrecht ile Şeyma’nın blok ve Aneta’nın da servis sayısıyla bu seti 25-15 de farklı kazandı.
- SETİ DE ALAN TÜRK HAVA YOLLARI MAÇI DA KAZANDI!
İlk 2 seti kaybeden konuk takım üçüncü sete iyi başladı. Karşılıklı alınan sayılarla beraberlikler 5-5’e kadar sürdü. Beraberlik sonrası sazı ele alan Türk Hava Yolları işi sıkı tuttu. İyi manşet aldı. Yerinde blok ve etkili servislerle sayıları buldu. Farkı da 11’e çıkarttı. Skoru da 23-12 lehine çevirdi. Rakip üst, üste 4 sayı buldu. Sayısını 16’ya çıkarttı. Türk Hava Yolları Yasemin’in sayısı ve rakip takım’dan Loot’un servis hatasıyla bu seti de 25-16 maçı da 3-0 kazandı.
VOLEYBOL BAYANLAR- LİGİ MAÇI
TÜRK HAVA YOLLARI – ASKÖ LINZ-STEG: 3-0
SALON: Burhan Felek
HAKEMLER: Aghayev Fuad (AZE)- Portela Raquel (POR)
SETLER: 25- 13, 25-15, 25-16
SÜRE: 63 Dak. ( 20’,22’, 21’ )
TÜRK HAVA YOLLARI: Nur Sevil 7 , Madison 11, Büşra Şahin, Aneta 10, Şeyma 11, Aelbrecht 3, Berin (L), Özge, Büşra Kılıç 4, Ada 1, Yasemin 6
ASKÖ LINZ-STEG: Duvnjak, Maros 7, Lott 7, Alexander 4, Deısl 4, Spasojevıc 2, Hager (L), Maass 3, Teufl 2, Messenbock, Trahhnıgg.