Terör Şehitlerine Türk Bayraklı ve Karanfilli Anma
![Terör Şehitlerine Türk Bayraklı ve Karanfilli Anma](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2017/01/b2-700x420.jpg)
Türkiye Güreş Federasyonu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edirne Belediyesi, Antalya Elmalı Belediyesi ve Balıkesir Karesi Belediyesi öncülüğünde terörü lanetlemek adına bir etkinlik düzenledi.
6-7-8 Ocak tarihlerinde Kurtdereli Mehmet Pehlivan Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı, 7 Ocak Cumartesi günü ise Kırkpınar Başpehlivanları, “Şehitler İçin Kol Bağlıyor” sloganıyla Balıkesir’de teröre karşı yağlı güreş karşılaşması yapacak. Türkiye’nin başpehlivanları Recep Kara, Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil, Salih Erinç, Şaban Yılmaz, Orhan Okulu, İsmail Koç ve Serhat Balcı şehitlerimiz için kol bağlayacak.
Kırkpınar Başpehlivanları “Şehitler İçin Kol Bağlıyor” karşılaşması öncesinde Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Beşiktaş Şehitler Tepesi’nde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, meydana gelen terör saldırılarında şehit olan emniyet güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilendi. Yapılan açıklamada, ayrıca Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün altı çizilirken, tüm halkımıza birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı. Türk bayraklarının yer aldığı anma töreninde, terör saldırılarında hayatını kaybedenler kırmızı karanfil bırakılarak anıldı. Türkiye’nin başpehlivanı Recep Kara ise, turnuvada herhangi bir ödül kazanması halinde bu ödülü şehit ailelerine bağışlayacağını açıkladı.