“Spor, Turizmin geleceğidir,Bodrum Turizmdir”
![“Spor, Turizmin geleceğidir,Bodrum Turizmdir”](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/04/start4-700x420.jpg)
Halikarnas motor sporları kulübü bu sene Türkiye Enduro Şampiyonasının ilk ayağına
Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda ev sahipliği yapıyor.
Halikarnas motor sporları kulübü’nün düzenlediği Türkiye Enduro Şampiyonası Bodrum Ayağı’ na, Türkiye’nin çeşitli illerinden 187 sporcu katıldı.
Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışına2 NİSANCumartesi günü Bodrum Meydanı’ndan start verildi. “SPOR, TURİZMİN GELECEĞİDİR, BODRUM TURİZM’DİR”sloganıyla yapılan yarışın magazin startını Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, TMF Asbaşkanı Hamit Dizman, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri Faysal Şefkatlioğlu ve Sadık Özdemir verdi.
3 Nisan Pazar günü ise Bodrum Arenada extreme ve enduro test etaplarında sporcular yılın ilk terini akıtacak. Toplam 1 turu 27km parkurda yarışacak olan motosiklet sporuna gönül veren sporcular için zor ama heyecanlı bir yarış olacak. Doğal engelli zeminden oluşan parkur, enduro yarışları için uygun şekilde hazırlanmaktadır. Kızılağaç yamaçlarında yarış için gerekli bütün standartlarla, üstelik zorlu bir parkur olarak 4 turdan oluşacak. Bodrum Arena Motosiklet Parkuru fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan, extreme ve enduro test etapları ile oluşturulmuş. Hazırlanan test etaplarına ulaşımın kolay olması yarışın farklı noktalardan kolaylıkla izlenebilmesine olanak sağlıyor. Her klasmanın ilk üçüne çeşitli ödüller verilecektir.
03 Nisan Pazar günü saat 10:00’da Bodrum ArenaMotosiklet Parkuru’nda düzenlenecek olan Türkiye Enduro Şampiyonası’na motosikletseverleri bekleriz.