Şampiyonluk Gitmedi

Son ana kadar büyük heyecana sahne oldu. Alanya, Trabzonspor’a karşı daha baskılı oynadı. Trabzonspor, iki devrenin de sonunda yediği 2 golle maçı kaybetti. Kaybetmeyi hak etmedi, kazanmayı da hak etmedi. Alanya ikinci devrenin tamamını Trabzonspor yarı sahasında oynadı. Hüseyin hocayı genel olarak beğenen biri olarak, Doğan Erdoğan’ı Serkan’ı yerine düşünse böyle olur muydu bilmiyorum. N’diae, her yere koştu. Bir yere kadar oluyor bazı şeyler.

İlk devre Trabzonspor çok daha istekli. Oyunu kanatlara yayan, organize bir takım gibiydi. Trabzonspor öne geçince geri çekiliyor. Rakibiniz iyiyse üstüne gelir ve size gol atar. Alanya üst bir takım değil. Orta bir takım. Buna rağmen Trabzonspor, koca 45 dakika o baskıya izin vermemeliydi.

Hüseyin hocayı eleştirenler olacaktır. Umarız kırıcı olmaz kimse. Çünkü 7 hafta var. Trabzonspor şampiyon olur. Başakşehir’le ikisi arasında geçecek bu yarış. Trabzonspor yarım adım geride. Moral bozmadan önümüzdeki haftaki maça bakmak lazım.

Gözümüze çarpan; Shorloth’un yorgunluğu oldu. Ömür ona daha yakın oynayabilirdi. Şunu şöyle, bunu böyle yapsa daha iyi olurdu diyeceğimiz bir şey yok. Trabzonspor mağlup olmadı. Şampiyonluk için dün ne kadar şansı varsa bugün de o kadar var.