Onat Telkenar, rakiplerine göz dağı verdi
![Onat Telkenar, rakiplerine göz dağı verdi](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/12/1-scaled-700x420.jpg)
Geleceğin Pilotlarını yetiştiren Volkicar Challenge hafta sonunda yine birbirinden güzel yarışlara sahne oldu.
İzmit’te gerçekleşen, 2015 V2 Challenge 1.Ayak Körfez Pist yarışında 17 pilot yarıştı.
Seeding turlarıyla başlayan yarışlarda pilotlar 4’lü gruplarda start aldı. Bir üst için mücadele veren sporcular pistte başlayan yağmur nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı.
Antrenman turlarında tüm rakiplerinin önünde en iyi zamanı yapan 17 yaşındaki en genç pilot Onat Telkenar, seeding turlarında başlayan yoğun yağmurla, iyi bir zaman çıkaramadı.
Arka gruplarda start alan yetenekli pilotları, geçmeyi başardığı her 3 turda da rakiplerine göz dağı verdi. Telkenar 10 pilotu geride bırakarak genel klasmanda 7’nci sıraya yerleşti.
Genel Klasmanda Serhan Kayalar 20 puanla lider, Aydıncan Ataberk17 puanla ikinci ve 15 puanla Burakcan Çelik ise üçüncü sırada bulunuyor.
V2 Challenge Körfez Pist yarışının 2’nci ayağı 6 Aralık pazar günü İzmit’te yapılacak.