New York’ta devrim  

ABD Açık’ta tek erkekler yarı finalleri 3 Büyükler’siz oynanacak. Çok uzun bir aradan sonra tenis severler Djokoviç’siz, Nadal’sız ve Federer’siz 2 yarı final maçı izleyecek.

 Haber: Cem Çetin

ABD Açık’ta tek erkekler yarı final maçları yarın oynanacak. Uzun bir aradan sonra ne Djokoviç, ne Nadal ne de Federer yarı final randevusunda olacak. Şampiyonluğa giden yolda İspanyol Carreno Busta (SB:20) ile Alman Zverev (SB:5)  oynarken, diğer yarı final eşleşmesinde Rus Medvedev (SB:3) ile Avusturyalı  Thiem (SB:2) kozlarını paylaşacak.

Sürpriz İspanyol

4 raketin de seri başı sıfatını taşıması, 4’ünün de şampiyonluk şansının olduğunu ortaya koyuyor. Bu 4 isim içinde en düşük seri başı raket İspanyol Busta gözüküyor.  Japon Uchiyama karşısında kötü bir ilk tur maçı oynadıktan sonra performansını her tur yükselten İspanyol raket, 4.turda Djokoviç ile oynadığı maçta, Sırp raketin diskalifiye edilmesiyle yoluna devam etti.  Busta, çeyrek finalde 12 numaralı seri başı Kanadalı Shapovalov’u 3-2 mağlup edip, mutlu sona giden yolda iddiasını ortaya koydu.

Yarı finalde İspanyol Busta ile karşılaşacak Alman Zverev, ilk turda zorlu Anderson engelini 4 sette geçtikten sonra en zor maçını çeyrek finalde Hırvat Coric’e karşı oynadı. Hırvat rakibi önünde son derece başarılı bir maç çıkartan Zverev, ilk seti 6-1 gibi farklı bir skorla kaybetmesine karşın diğer 3 seti alarak yarı finale yükseldi. Sakinliğiyle ön plana çıkan Alman raket, bu özelliğini koruduğu takdirde final vizesini alabilir

Erken final

Diğer yarı final eşleşmesinde Avusturyalı  Thiem ile Rus Medvedev kozlarını paylaşacak. Yarı finalde gelene kadar hiç set kaybetmeyen ve oynadığı tenisle şampiyonluğa yakın isim olarak gözüken 3 numaralı ser başı Medvedev, New York’taki en büyük sınavını 2 numaralı seri başı Thiem karşısında verecek. Medvedev gibi Thiem de yarı finale gelene kadar çok rahat galibiyetler aldı. En dikkat çekici galibiyeti, 3.turda Hırvat Cilic’e karşı 3-1’lik skorla aldı. Thiem-Medvedev maçını kazanan taraf, büyük bir ihtimalle New York’tan şampiyonluk kupasıyla ayrılabilir. Dolayısıyla erken bir final tenis severleri bekliyor.

ABD Açık’ta tek erkekler yarı final maçları yarı oynanacak. Bugünün programında ise tek bayanlarda yarı final maçları bulunuyor. Brady-Osaka ile kozlarını paylaşırken, diğer maçta Serena Williams ile Victoria Azarenka final vizesi için korta çıkacak.