Musa Aydın’dan Serbest Güreş Milli Takım kampına ziyaret
![Musa Aydın’dan Serbest Güreş Milli Takım kampına ziyaret](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2020/09/güreş-700x420.jpg)
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Sırbistan’da yapılması planlanan Dünya Güreş Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Serbest Güreş Milli Takımı’nın kampını ziyaret etti.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Aralık ayında Sırbistan’da yapılması planlanan dünya güreş şampiyonası hazırlıklarını Bolu Topuk yaylasında sürdüren serbest güreş milli takımı kampını ziyaret etti. Kampta ilk olarak teknik heyetle bir araya gelen başkan Musa Aydın çalışmalar hakkında bilgi aldı. Pandemi sürecinde Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yoğun gayretleriyle sağlıklı bir şekilde kamp yaptıklarını belirten Başkan Aydın “Her kamp döneminden önce düzenli olarak Covid 19 testleri yapıyoruz. Şu ana kadar çok şükür sıkıntı bir durumla karşılaşmadık. Kampta sağlık açısından her türlü önlemler alınıyor. Tüm dünyada rakiplerimiz teknik antrenmanlara başladı. Bizlerde onların gerisinde kalmamak için teknik antrenmanlara başlayacağız. Umarım bir an evvel pandemi sürecini geride bırakırız. UWW 2020 dünya şampiyonasının Aralık ayında Sırbistan’da yapılacağını duyurmuştu. Ama salgının durumuna göre bu karar değişebilir. Önümüzdeki ay bu konu büyük ölçüde netlik kazanır. Bizler şampiyona Aralık ayında yapılacakmış gibi hazırlanıyoruz” dedi.
MUSA AYDIN TAHA AKGÜL’LE YAKINDAN İLGİLENİYOR
Tokyo Olimpiyatlarında en büyük altın madalya umudumuz olan Taha Akgül ile de yakından ilgilenen Federasyon Başkanı Musa Aydın başarılı sporcunun son durumu hakkında bilgi aldı. Taha’nın Tokyo’dan altın madalya ile döneceğinden emin olduğunu belirten Aydın “Taha Akgül’den son durumu hakkında bilgi aldım. Kendisi son derece formda ve morali yerinde. Rio 2016’da olduğu gibi, Tokyo’da da altın madalya kazanacağına olan inancımız tam” dedi. Serbest güreş milli takımımızın Topuk yaylasında ki kampı 23 Eylül tarihinde sona erecek. Bir hafta izin yapacak olan Milliler 30 Eylül’de Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezinde yeniden kampa girecek.