Musa Aydın’dan Greko-Romen güreşçilere ziyaret  

14-22 Eylül tarihleri arasında Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenecek olan Dünya Büyükler Güreş Şampiyonasına Bolu Aladağ’da hazırlanan Greko-Romen güreş milli takım kampını Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ziyaret etti.

Spor Genel Müdürlüğü Organizasyonlar  Daire Başkanı ve dünya şampiyonu güreşçi Ercan Yıldız’la birlikte kampa gelen Aydın takımın son durumu hakkında Teknik Direktör

Salih Bora ve ekibinden bilgiler aldı. 

Başkan Musa Aydın daha sonra milli takım idmanını takip ederek kampta  bulunan güreşçilerle tek tek sohbet etti. Kamp ziyaretlerinin bundan sonrada süreceğini belirten Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa  Aydın “Son yılların en önemli dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. Kazakistan’da düzenlenecek olan şampiyonada  ilk 6’ya girenler Olimpiyat vizesi alacaklar. Dolayısıyla telafisi olmayacak müsabakalar bizleri bekliyor. Tüm takımlarımızın kamplarını sık sık ziyaret edip son durumları hakkında bilgiler alıyorum. En ufak bir ihtiyaçlarının bile karşılanması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Tek düşüncemiz onlara iyi bir çalışma ortamı hazırlamak” dedi. Serbest, Greko-Romen ve Kadın milli takım kamplarını ziyaret ettiğini belirten Başkan Musa Aydın “Tüm güreşçilerimizin performansı beni inanılmaz mutlu etti. Hedef olarak 18 kotanın tamamının alınmasını koymuştum. Sporcuların çalışma azmi ve hırsı benim bu hedefe olan inancımı artırdı. “ şeklinde konuştu.