Mete Gazoz rekorlarına yenilerini ekledi
Türk okçuluğunun kabiliyetli isimlerinden İhlas Koleji talebesi Mete Gazoz, rekorlarına yenilerini ilave etti .
Mart ayı içerisinde Ankara’da tertip edecek Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası’nın seçmelerinde yarışmacı Gazoz, toplamında üç rekor kırarak hem altın madalyanın sahibi oldu aynı zamanda Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını kazandı.
Samsun TÜYAP Fuar ve Kurultay Merkezi’nde düzenlenen Ülkemiz Salon Şampiyonası’na, toplamında 8 kategoride 24 bölgeden 122 sporcu katıldı.İhlas Koleji talebesi Mete Gazoz, Klasik Yay Genç Erkekler Kategorisinde ele geçirdiği 589 puan ile hem Büyük Erkekler aynı zamanda Genç Erkekler rekorlarının yeni sahibi oldu . Gazoz bununla birlikte kendisine ilişkin olan bir uzaklık rekorunu da 1 puan geliştirerek 296 puana çıkardı ve bir rekora daha imzasını attı .
Şampiyona sonrasında hislerini paylaşan Gazoz, 2016 yılının bu önce yarışmasına sıkı hazırlandığını ve sıkı bir müsabaka nihayetinde altın madalyanın sahibi olduğunu ifade etti . Kırmış olduğu rekorlardan sevinçli olduğunu anlatan genç okçu, hedefinin mart ayındaki Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası’nda altın madalya almak olduğunu ifade etti .
Koç: “Gazoz’un Türk okçuluğuna uzun seneler başarıyla hizmet edeceğine inanıyorum.”
Gazoz’un başarısını kutlayan İhlas Öğrenim Müesseseleri Genel Müdürü Hami Koç, “Mete sebep sporculuğu gerekse öğrenciliği ile misal bir kişi olmuştur. Türk okçuluğuna uzun seneler başarıyla hizmet edeceğine inanıyorum. Sporculuğundaki başarılarını derslerine de yansıttığını rastlamak , bizi hepten sevinçli etmekte ” diye konuştu .