K.Çekmece İdman Yurdu Play- Off oynayacak
Grup ikincisi olan Küçükçekmece İdmanyurdu spor ‘da Play-off maçları oynayacak takım oldu.
Haber: Yılmaz Aktepe
İstanbul 1.Amatör Lig 4.Grupta Ligin son maçında şampiyonluğu belirleneceği hafta Küçükçekmece İdmanyurduspor kendi sahasında Beyoğlu Yenişehirspor’u 4-0 mağlup etmesine rağmen Kağıthanespor ile 47 şer puanla ligi tamamlaması üzerine ilk maçta Kağıthanespor deplasmanda aldığı 2-1 lik galibiyet ardından ikinci rövanş maçında 2-2 lik sonuçlanması nedeniyle ikili averajda Kağıthanespor şampiyon oldu. Grup ikincisi olan Küçükçekmece İdmanyurduspor ‘da Play-off maçları oynayacak takım oldu.
Ligin son haftası Halkalı Etap Sahasında Küçükçekmece İdmanyurduspor ile Beyoğlu Yenişehirspor takımları karşı karşıya geldiler. Gökmen Dağ, Ali Gün ve Eren Bektaş hakem üçlüsü bu önemli maçı yönetti.
Müsabakanın ilk yarısı her iki takımda başa baş mücadele verirken girdikleri gol pozisyonlarını gole çeviremeyince ilk yarı golsüz kapandı.
İkinci yarı daha baskılı ve etkili futbol sergileyen Küçükçekmece İdmanyurduspor 56.Dakikada Emin’in attığı golle 1-0 öne geçti.
71.Dakikada Kırmızı siyahlılar Yunus’un attığı golle farkı ikiye skoruda 2-0 yaptı.
79.Dakikada Küçükçekmece İdmanyurduspor penaltı kazandı. Topun başına gecen tecrübeli takım kaptanı Veysel topu ağlara yolladı ve skoru 3-0 yaptı.
90.Dakikada karşılaşmanın son golü günün başarılı isimi olan Veysel kendisinin ikinci takımının dördüncü ve karşılaşmanın da skorunu belirleyen gollünü attı.
Küçükçekmece İdmanyurduspor, Beyoğlu Yenişehirspor’u ligin son maçında ikinci yarıda bulduğu gollerle 4-0 farklı skorla mağlup etmesine rağmen Kağıthanespor ile 47 şer puanla ligi tamamlaması üzerine ilk maçta Kağıthanespor deplasmanda aldığı 2-1 lik galibiyet ardından ikinci rövanş maçında 2-2 lik sonuçlanması nedeniyle ikili averajda Kağıthanespor şampiyon oldu. Grup ikincisi olan Küçükçekmece İdmanyurduspor ‘da Play-off ‘a kalmış oldu.
HAKMELER: Gökmen Dağ, Ali Gün, Eren Bektaş
K.ÇEKMECE İ.YURDU: Utkucan, Kaan, Kadir Marangoz, Selman, Özcan, Adnan, M.Emin, Ozan, Yunus, Veysel, Kadir Aslanbay.
B.YENİŞEHİR: Cuma, Recep, Ahmet, Arif, Hasan, Abdullah, Can, Cağlayan, Murat, Ömer Faruk, Ali.
GOLLER:56.DK M. Emin,72.DK Yunus,79.DK Veysel pen.90.DK Veysel