İsviçre’de 19 Mayıs Kutlaması
Türkiye Taekwondo Milli Takımı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Avrupa Şampiyonası için bulunduğu İsviçre’nin Montrö kentinde kutladı.
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç.Dr. Metin Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, büyük bir coşku ve minnetle kutladıklarını söyledi.
Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç noktası 19 Mayıs 1919’da tüm dünyaya önemli bir mesaj verdiklerinin altını çizen Başkan Şahin, şöyle devam etti:
“Türk insanının hiçbir ülkenin boyunduruğu altında yaşayamayağını gösterme anlamında büyük bir mücadelenin ateşi yakılmıştır. İşte bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükran ve minnetle yad ediyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, kutlu olsun.”
Avrupa Taekwondo Şampiyonası için İsviçre’nin Montrö şehrinde bulunduklarını da ifade eden Federasyon Başkanı Şahin, sporculara ise şu mesajı verdi:
“Türk milletinin yanınızda olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Bunun bilinciyle mücadelenizi verin. Başaracağınıza inanın. Ülkenizin ne kadar büyük olduğunu hiç ama hiç unutmayın. Aklınızın ve yüreğinizin hep bir köşesinde olsun. Türkiye kadar sporcusuna imkan tanıyan başka bir ülke olduğunu zannetmiyorum. Bunun kıymetini bilin. Geçmişte alınan başarılardan, verilen mücadelelerden, ilham alın. Ben sizlerin burada başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Allah yardımcınız olsun.”