DOLAR 33,0413
EURO 35,9402
ALTIN 2.546,09
BIST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Açık
İstanbul
33°C
Açık
Paz 34°C
Pts 31°C
Sal 31°C
Çar 31°C

İstanbul Olimpiyatçılarını Keşfediyor…

İstanbul Olimpiyatçılarını Keşfediyor…
04.03.2016
A+
A-

 

Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokolü imzalandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü arasında Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokolü 03.03.2016 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Bahattin Ulusan katılımıyla imzalandı. Ayrıca protokol imza töreninde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat Adalı, İ.B.B. Spor Kulübü Genel Sekreteri Yavuz Selim Tuncer, İ.B.B. Spor Kulübü Yöneticisi Seçkin Turan, İ.B.B. Spor Kulübü Genel Müdür Yardımcısı Murat Beytekin, İ.B.B. Spor Kulübü altyapı Koordinatörü Kenan Oruç, İ.B.B. Spor A.Ş. Eğitmen Koordinasyon Şefi Mesut Cengiz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi üyeleri ve basın mensupları hazır bulundu.

Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek projesi kapsamındaİstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü yetkilileri ve altyapı antrenörleri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarla birebir görüşmeler yaparak, olimpik branşlara özgü yetenek seçimi ile okullardaki yetenekli öğrencileri ikamet ettiği bölgeye en yakın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisine yönlendirecek. Spor A.Ş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde eğitimli antrenörler eşliğinde antrene ettirilerek ilgi, istidat, yetenekleri doğrultusunda bir spor branşına kazandırılacak.

Ayrıca proje İstanbul genelinde 06-18 yaş aralığındaki İlkokul, Ortaokul, lise, İmam hatip Ortaokulu ve İmam Hatip lisesi öğrencilerimize Spor kültürü ile 2024 ve 2028 yılında yapılacak olimpiyat oyunlarındaki sporcu sayımızı ve madalya sayımızı arttırmayı, çocuklarımızın uzman antrenörler ile boş zamanlarını sportif etkinlikler ile değerlendirmelerini sağlamayı, yeteneklerinin farkında olan, gelişime, değişime açık, yeteneklerini kendisi, çevresi ve toplum yararına kullanan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokol imza töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız;

‘’İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerçekleştirdiğimiz projelerde genç, dinamik ve potansiyeli yüksek bir kitleye sahip olmak bizler için avantajlı ve mutluluk verici bir durum. Tabi bu potansiyel aynı zamanda bizim sorumluluğumuzu artırıyor, yapacağımız projelerde nitelikli çalışmalar yapmamızı gerektiriyor. Bunun için gerçekleştirdiğimiz ortaklıklarda projenin hedeflerine ulaşmasını önemsiyoruz. Projelerimizin sonuç raporları ve gerçekleştirilen etkinlikler ile ilgili arkadaşlarımız projelerimizi sonuna kadar takip ediyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sadece projelerdeki yükümlülüklerimiz değil aynı zamanda geliştirmek için neler yapabiliriz, proje paydaşımıza başka ne katkı sağlayabiliriz bunları da göz önünde bulunduruyoruz.

Çünkü bu kapıdan içeri giren herkesin derdinin ülkenin geleceği sevgili çocuklarımıza yeni değerler kazandırma ve onların eğitimine, sosyal hayatına, yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamak olduğunu biliyoruz. Bugün imzaladığımız Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokolü bu söylediklerimi destekler nitelikte bir proje.

2023 hedefleri doğrultusunda kamu kurum kuruluşlarının yanı sıra yerel yönetimler, Sivil Toplum Kuruluşları, Derneklerin güçlü işbirliği anlaşması yaparak ülkemizin hedefleri, çıkarları doğrultusunda çalışmalar yapmalıyız.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüz ile imzaladığımız Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokolü ile geleceğin olimpiyatçıları emin ellerde olacak. 2024 ve 2028 olimpiyatlarında madalya alan gençlerimizin bu proje dahilinde yetiştirilebileceği düşüncesi bile insanı mutlu ediyor. Ben proje paydaşımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’a onun nezdinde tüm Spor A.Ş. çalışanlarına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Bahattin Ulusan’a ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü çalışanlarına, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat Adalı ve Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür ediyor projemizin öğrencilerimize, okullarımıza ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokol imza töreninde bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Bahattin Ulusan;

‘’İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarakgeleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçları doğrultusunda birçok projeyi gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek projesinin paydaşı olmaktan son derece mutluyuz. Proje kapsamında kısmetse 2024-2028 olimpiyatlarında ülkemizi gururla temsil edecek çocuklarımızı, gençlerimizi bulacak, onlara katkı sağlayacak ve onların başarılarıyla gururlanacağız. Bu doğrultuda spor kulübümüzün tüm tesislerini, tüm imkânlarını ve insan kaynaklarını çocuklarımızın yeteneklerini geliştirme ve saklı cevherleri keşfetmek için seferber edeceğiz. Çünkü çocuklarımız yarın bizlerin bıraktığı makamlarda, mevkilerde olacak ve kısmetse bizlerden aldığı desteğin daha fazlasını başka bir çocuğumuzun gelişimi için sağlayacak.

Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek projesinde bizlerden desteğini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız’a, proje paydaşımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’a ve tüm çalışanlarına,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat Adalı ve Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür ediyor, projemizin tüm İstanbul’umuza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

 

 

Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokol imza töreninde bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar;

‘’Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız güzel işbirliklerinin yeni bir basamağı. Bu proje aynı zamanda ülkemizde bir olimpiyat bilinci oluşmasını sağlayacak. Ben yükselen değer ülkemizin olimpiyatlara ev sahipliği yapabilecek kapasitede olduğuna inanıyorum. Bir olimpiyata ev sahipliği yaparsak bu proje içinde yer alan çocuklarımız gönüllü olimpiyat elçisi olarak ülkelerine sahip çıkacak.

Bilinçli Gelecek İstanbul’dan Olimpiyata Gidecek projesinin hem paydaşı, hem destekçisi, hem hamisi olan değerli İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız’a, proje gerçekleştirilmesinde güç birliği yapacağımız  paydaşımızİstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Bahattin Ulusan’a ve tüm çalışanlarına,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat Adalı ve Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür ediyor, projemizin yeni cevherler ve sporcular keşfetme yolunda hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.