İşitme Engelli Basketbolcular Avrupa yolcusu
![İşitme Engelli Basketbolcular Avrupa yolcusu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/11/7.eurocup_basketbol-700x420.jpg)
İstanbul, Adıyaman ve Eskişehir İşitme Engelliler Basketbol Takımları, 25-28 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın Bergamo şehrinde organize edilecek 7. Euro Cup Basketbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.
Uluslararası İşitme Engelliler Basketbol Federasyonu (DIBF) tarafından İtalya’nın organizatörlüğünde düzenlenecek şampiyonada, erkekler kategorisinde Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü ile Eskişehir Engelliler Spor Kulübü, kadınlar kategorisinde ise İstanbul Sessizler Spor Kulübü, Türkiye adına parkeye çıkacak.
Kadınlar A Grubu’nda yer alan İstanbul Sessizler Spor Kulübü, Berlin, Palermo, Vilnius ve Kharkov takımları ile karşı karşıya gelecek. Erkekler A Grubu’nda mücadele edecek Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü, Nuremberg, Pesaro ve Dnepropetrovsk karşısında galibiyet arayacak. Erkekler B Grubu’nda bulunan Eskişehir Engelliler Spor Kulübü ise, Vilnius, Gliwice ve London takımlarına karşı performans sergileyecek.
- Euro Cup Basketbol Şampiyonası’na katılan takımların Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini belirten Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, İtalya’da mücadele edecek sporculara ve teknik ekiplerine başarılar diledi.