Gençlerin Gecesi

Fenerbahçe, Göztepe’yi konuk ettiği evindeki maçta iki genç oyuncusu ile 3 puanı kurtardı.

Ferdi Kadıoğlu 17 yaş Hollanda Milli Takımı’nın sekiz maçında yer almış ve altyapısını Hollanda disiplini ile oluşturmuş bir genç… Ersun Yanal “Biz Şampiyon olacağız, diğer takımlar sıralamayı kendi arasında yapabilir.” diyerek böbürlenirken, Ferdi Kadıoğlu’na bir türlü şans vermedi.

Ferdi bıkmadı, usanmadı ve kenarda beklemeyi içine sindirdi.

Ersun Yanal gittikten sonra  kısa kısa takımda yer bulmaya çalışan Ferdi, Göztepe karşısındaki oyunuyla  “Ben bu takımın yeri belli ilk 11 oyuncusuyum.” dedi.

Birinci gol neyse ama ikinci golü Türkiye’de atacak ünlü santrafor yok. Aldığı topla birinci rakibi geçti. İkinci rakibini ise  muhteşem bir vücut çalımıyla topa dokunmadan rakibin içinden geçerek çok güzel bir gol attı.

Fenerbahçe, Ferdi’nin kıymetini bilmeli ve oynatmalı. Ferdi Fenerbahçe’de Rodrigues’den Deniz Türüç’ten daha fazla kadroda yer almayı hakkediyor.

İkinci genç ise kaleci Altay

Kaleci kurtarışlarını saysak 9-2 gibi bir sonuç ortaya çıkardı. Göztepe’nin Soner’in ayağından kazandığı gol de çok güzeldi.

Ama

Uzatma dakikalarında en az 5 şutu çıkaran kaleci Altay bence gecenin kahramanı…

Başakşehir doludizgin

Gecenin diğer maçında son 10 hafta Süper Lig’de kaybetmeyen Antalyaspor, Başakşehir’e ve sıcağa dayanamadı.

Başakşehir tedirgin, Antalyaspor dikkatli ve rahat bir görüntü verdi.

Maç için söylenecek çok bir şey yok.

Ama:

Deplasmanda alınan bu 3 puan Başakşehir’i şampiyonluk yolunda rahatlattı. Rakiplerin maçlarının  sonucu ne olursa olsun sonuç değişmez.