Destek olmak herkesin menfaati!    

TFF daha önce açıkladığı 12 Haziran’da liglerin kaldığı yerden devam edilmesi kararını ete kemiğe büründürdü ve ilk beş haftanın fikstürünü de açıkladı.

TFF daha önce açıkladığı 12 Haziran’da liglerin kaldığı yerden devam edilmesi kararını ete kemiğe büründürdü ve ilk beş haftanın fikstürünü de açıkladı.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçlarının tarihleri belirlendi.

Buna göre; 16 Haziran Salı günü Fenerbahçe-Trabzonspor, 18 Haziran Perşembe günü Aytemiz Alanyaspor  Fraport-TAV Antalyaspor maçları oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, yapılan toplantılar sonucunda Süper Lig ile hakkında son kararını verdi. Süper Lig’in 2019- 2020 sezonu daha önce düşünüldüğü gibi 12 Haziran’da başlayacak. Süper Lig’de 7 kulübün ‘küme düşme kaldırılsın‘ talebi kabul edilmezken Ziraat Türkiye Kupası (ZTK) seçilecek takvime göre yapılacak. Karşılaşma günleri uyulacak talimatlar ise TFF tarafından duyuruldu.

Kulüplerin tamamının onayı ile alındığı belirtilen 8 maddelik kararlar içerisinde ihtilafın olduğu konu ise küme düşme meselesi

Bazı kulüpler  bu yıla mahsus ligden düşmenin olmamasını istemişlerdi.

Önerilen ise takım sayısını yükseltmek veya bu yıl alt liglerden yükselecek takımlara yol vermemek olarak teklifler vardı.

Federasyon bunu kabul etmedi.

Küme düşme 8 maçın sonucuna göre belirlenecek ve düşecek 3 takım yerine alt ligden 3 takım Süper lige çıkacak.

Yani eskisi gibi..

Kararların açıklanmasından sonra Rizespor Başkanı sesini yükseltti. Ankaragücü yönetiminden de çatlak sesler yükseldi.

Hasan Kartal “Süper Lig’de düşme uygulanacak olması adaletsiz bir karar oldu bence. Adil koşullarda bir lig oynanmayacak. Benim açımdan bir sıkıntı yok, biz rahatız ama iyi giderken durmak zorunda olan takımlar oldu..” diyor.

Açıklamalara bakınca söyledikleriyle fikri arasında uyumsuzluk var gibi anladım. Senin düşme korkun yoksa neden bu meseleye bu kadar takıldın?

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay da “Belki ay sonuna kadar ya da Temmuz ayının ilk haftası gibi düşünülebilirdi ama böyle düşünülmüş.Biz buna katılmasak da saygı duyacağız.” şeklinde konuşmuş

Filozof edasıyla enteresan açıklamalar yapan Mustafa Hoca keşke hiç konuşmasaydı.

Karizmasına zarar verdi bu açıklama…

Futbolun paydaşları olarak herkes bu maçların sağlıklı bir şekilde tamamlanması konusunda destek olmalıdır. Sadece Federasyon veya sadece kulüpler ve bireylere meseleyi bağlamak doğru değil.

Takımlarımız ekonomik olarak çok zor durumdalar. Alınabilecek 588 milyon lira maçların oynanmasına bağlı.

O zaman kararı desteklemek ve elinden gelen herşeyi yapmak aklın yolu değil mi?

İnşallah kazasız belasız ve sağlık sorunları olmadan şu son sekiz maçı bitiririz.

Belli mi olur

Belki son 3 maç belki seyircili bile olabilir.