Dans yarışmalarına toplam 578 sporcu katıldı
![Dans yarışmalarına toplam 578 sporcu katıldı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2017/02/AAA_8025-700x420.jpg)
Uluslararası Dans Yarışması’na 15 ülkeden toplam 218 sporcunun katıldığını anımsatan Ataşbak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Cumartesi günü Türkiye Dans Şampiyonası 30 kulüpten 360 sporcu katılımı ile gerçekleştirildi. Pazar günü ise Uluslararası Dans Yarışması’na ev sahipliği yaptık. Ulusal ve Uluslararası müsabakalara ev sahipliği yaptığımız için oldukça mutluyuz.Türkiye’nin yanı sıra Kırgızistan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Slovenya, Moldova, Bulgaristan, Almanya, İtalya, Danimarka, Sırbistan, Azerbaycan, Portekiz Litvanya ‘dan sporcuları ağırladık. Dans Federasyon Başkanı Tolgahan Cinkitaş’ın müsabakaları Adana’ya verdiği için kendilerine teşekkür ederim. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmaya daima hazırız.”
Ataşbak, “Organizasyonların başarılı geçmesi oldukça önemli. Adana misafirperverliğini konuk sporculara gösterdik. Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın direktifleriyle bütün imkânlarımızı kullandık. Eminim ki gelen sporcular kentlerine olumlu bir izlenimle dönmüşlerdir. Adana olarak bütün branşlara aynı yakınlıktayız. Kentimizde bütün branşlarda spor yapılıyor. Bu tür şampiyonaların Adana’ya verilmesi burada ki sporcular için de bir şans. Hafta sonu yapılan müsabakalarda kentimize yaklaşık 2500 sporcu , antrenör ve idarecinin gelmiş olması Adana’nın bir spor kenti olduğunun ispatıdır. ” şeklinde konuştu.
Ataşbak, gerçekleştirilen müsabakalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Ayrıca, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a destekleri ve katkılarından dolayı Dans Federasyon Başkanı Tolgahan Cinkitaş’a plaket takdim edildi.