Barcelona’nın 41.5 Milyon Euro’luk Bütçesi  

Geride bıraktığımız sezon FC Barcelona, Euroleague’in en  yüksek bütçeli takımlarının başında yer aldı. Katalanlar, bütçelerinin 41.5 milyon Euro olduğunu açıkladılar. Peki yeni sezon da bu bütçe ne olacak?

Haber: Cem Çetin

Euroleague’te 2019/20 sezonunun en pahalı takımı FC Barcelona olarak kayıtlara geçti. Katalanlar bütçelerinin 41.5 milyon euro olduğu bilgisini kamuoyuyla paylaştılar. Şimdi bu astronomik bütçe Corona Virus sonrası nasıl şekillenecek ?

Bütçe düşecek

İspanya’dan gelen bilgilere göre 41.5 milyon Euro’luk bütçe, %10 ile %15 arasında küçülecek. Bu da 35 milyon Euro’luk bir bütçe demek. %15’lik azalmaya rağmen ortada göz kamaştıran bir bütçe var.

Bazı kısıtlamalara gideceği söylenen Barcelona’nın, kadrodaki 15 oyuncu sayısını 13’e düşüreceği ifade ediliyor. Bu konuda ilk adımlar atıldı. ABD’li playmaker Malcom Delaney ile yolları ayıran FC Barcelona,  hafta içinde de Tomiç, Ribas ve Pangos ile de yeni sözleşme yapmadı. Pangos; Rusya’nın Zenit takımıyla anlaştı.

İlk transferini NickCalathes ile gerçekleştiren Katalan takımının, bir pivot alıp transferi noktalayacağı konuşuluyor. Yeni pivotun Paul Gasol olması yüksek bir ihtimal. Bu arada Calathes’in Panathaikos’ta 2.2 milyon euro kazandığı ancak Barcelona’dan alacağı ücretin bu miktarın altında olacağı söyleniyor. İnanalım mı ?