Badminton’da kota heyacanı
![Badminton’da kota heyacanı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/12/bedmintonovy-kosik-bedmintonova-raketa-ruka-2346642-scaled-700x420.jpg)
Mersin, badminton’da 2016 Rio Olimpiyatları elemelerine ev sahipliği yapacak.
Yaklaşık 33 ülkeden 200 sporcunun katılımıyla düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyatları Eleme Turnuvası “International Challenge Tournament”, yarın Servet Tazegül Spor Salonu’nda başlayacak.
Tek bayanlar, tek erkekler, çift bayanlar, çift erkekler, karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride gerçekleştirilecek elemeler, 20 Aralık’ta sona erecek.
Toplam 20 madalya müsabakasının yapılacağı 15 bin dolar ödüllü turnuvada milli sporcular Özge Bayrak, Neslihan Yiğit, Emre Vural, Sinan Zorlu, Enis Sesalan, Cemre Fere ve Ebru Yazgan da mücadele edecek.
Olimpiyatlara kota alabilmek için puan toplamak açısından çok önemli olan turnuvada 15 bin dolar ödül verilecek. Ülkemizi Mersin’de, Özge Bayrak, Neslihan Yiğit, Emre Vural, Sinan Zorlu, Enis Sesalan, Cemre Fere, Ebru Yazgan gibi sporcular temsil edecek.
ÖZMEKİK: ”2016 RİO YOLUNDA ÖNEMLİ PUANLAR ELDE EDİLECEK BİR MÜSABAKA”
Badminton Federasyonu Başkan’ı Murat Özmekik, Rio 2016 yolunda çok önemli bir müsabaka olduğuna dikkat çekerek, “2015 yılının son kota müsabakası Türkiye’de yapılacak. 33 ülkeden 200’ü aşkın sporcu müsabakalara katılacak. Sporcularımızın 2016 Rio yolunda önemli puanlar elde edeceği bir müsabaka. Özellikle çift bayanlarda da şansı devam eden Neslihan Yiğit ve Özge bayrak çiftlerde mücadele edecek. Teklerde zaten kota dahilindeler. Bu yüzden çift bayanlara ağırlık vereceğiz. Diğer sporcularımızdan da puanlar bekliyoruz. Şampiyona Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenliyoruz. Tüm sporseverleri şampiyonaya bekliyoruz” dedi.