Badminton Milli Takımı Balkan Şampiyonu oldu

Karaman’ın ev sahipliğini yaptığı Karaman Belediyesi 19 Yaş Balkan Badminton Şampiyonası’nda mücadele eden Badminton Milli Takımı Balkan Şampiyonu oldu.

Karaman’ın ev sahipliğini yaptığı “Karaman Belediyesi 19 Yaş Balkan Badminton Şampiyonası” 20-22 Şubat 2015 tarihleri arasında Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yunus Emre Spor Salonunda oynanan final maçlarının ardından sona erdi.

Badminton Milli Takımımızın da yer aldığı şampiyonada,  Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Makedonya’dan gelen 100’e yakın sporcu şampiyonluk için mücadele etti. Çekişmeli ve zorlu geçen maçlar sonunda 2 grupta düzenlenen müsabakalarda A Grubu’nda Sırbistan ve Yunanistan engelini 5-0 ile geçen milliler, yarı finalde Romanya’yı 3-0 mağlup ederek finale yükseldi. Final maçında da Bulgaristan’ı 3-0 yenen milli takım, set vermeden Balkan şampiyonu oldu.

Yunus Emre Spor Salonu’nda gerçekleştirilen final müsabakalarında ise yine rakiplerini yenen Türkiye Badminton Milli Takımı birinci oldu. İkinciliği Bulgaristan elde ederken Romanya ve Sırbistan üçüncülüğü paylaştı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 19 Yaş altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda şampiyon olan Badminton Milli Takımını tebrik etti.

Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik tarafından Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ve Spor Şube Müdürü Aslan’a plaket takdim edildi.

Şampiyona sonunda ise, Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık tarafından Şampiyonayı izlemeye gelen yüzlerce öğrenciye badminton raketi ve badminton topu hediye edildi.

Birinci olan Türkiye Badminton Milli takımı, 26 Mart’ta Polonya’da yapılacak Avrupa Gençler Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.