Açık karate turnuvası yapıldı
![Açık karate turnuvası yapıldı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/05/3-9-700x420.jpg)
- Uluslararası Bakü Açık Karate Turnuvası’na katılan Türk Milli Takımı, 9 madalya kazandı.
Haber: Hayati Akbaş
Türkiye Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen turnuvaya 10 sporcuyla katılan Türkiye, 9 madalya elde etti.
Ev sahibi Azerbaycan’ın yanı sıra Türkiye, İran, Rusya, Kazakistan, Gürcistan, Ukrayna, Özbekistan, Bulgaristan ve Türkmenistan’dan yaklaşık 200 sporcunun mücadele ettiği turnuva, ümit, genç, 21 yaş altı, büyükler ve veteranlar kategorilerinde düzenlendi.
Serhedçi Spor Merkezi’ndeki müsabakalarda, kadınlar 50 kiloda Sevil Baş, 61 kiloda Şahika Yıldız, 68 kiloda Beyza Coşkun ve artı 68 kiloda Rumeysa Genç altın madalya kazanırken, 55 kiloda Selvanur Akkurt gümüş madalyanın sahibi oldu. Erkekler 75 kiloda Ahmet Uygur ikincilik kürsüsüne çıkarken, aynı kiloda Borçka’lı Karateci Murat Öz üçüncü sırada yer aldı. 84 kiloda Ziya Yaşar ve artı 84 kiloda Metehan Kabasakal, bronz madalya sahibi oldu.
Borçka’lı Karateci Murat Öz, 1. Maçını Azeri sporcuya 5-0, ikinci maçında Romanya’lı sporcuyu 3-0, üçüncü maçında İranlıyı 2-1 yendi. 4. Maçta Kazakistan’lı rakibine 5-4 mağlup olurken, son maçında Gürcü sporcuyu 4-1 yenerek üçüncülük madalyası sahibi oldu.
Müsabakalardan sonra Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Memiş Türk ve karate hocası Şirin Ali Öz ile birlikte sporcu Murat Öz’ü makamında kabul etti ve çeşitli hediyelerle onurlandırdı.