Galatasary Avrupa’da dördüncü oldu
![Galatasary Avrupa’da dördüncü oldu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2018/05/Galatasaray-Imoco-Conegliano-9-700x420.jpg)
VOLEYBO CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi 3-4.’lük karşılaşmasında İtalyan temsilcisi ImocoVolley temsilcimiz Galatasaray’ı 3-0 (25-17, 25-18, 25-20 ) mağlup etti. Avrupa üçüncüsü olurken Galatasaray da 4. Sırada yer aldı.
Haber: Tayyar Sümen
Imoco maçı ataktan 26, bloktan 4, servisten 5 ve rakip takım hatasından da aldığı 35 sayıyla kazandı. Karşılaşmanın en skorer sporcusu da 10 sayıyla ImocoVolley takımından Fabris oldu. Galatasaray’dan da Neslihan 8 sayı üretti.
İLK SET IMOCO VOLLEY’İN OLDU.
Maça İtalyan temsilcisi ImocoVolley iyi başladı. İlk teknik molayı 8-5 önde geçti. Teknik mola sonrası sayı farkını 8’e çıkartan Imoco ikinci teknik molayı da 16-8 önde tamamladı. Teknik mola sonrası da üstün oyununu ortaya koyan Imoco skoru da 24-14’e taşıdı. Galatasaray etkili servis ve smaçlarıyla rakibine set sayısını vermedi. Cansu’nun servis serisinde üst, üste aldığı 3 sayıyla skoru da 24-17’e taşıdı. Cansu’nun 4. Servisi auta gidince ImocoVolley seti 25-17 aldı.
IMOCO İKİNCİ SETİ DE FARKLI ALDI..
Maçın ikinci seti karşılıklı alınan sayı ve beraberliklerle başladı. Galatasaray 6-4 öne geçti. Rakip takım 6-6’da beraberliği sağladı. İlk teknik molayı da 8-6 önde geçti. Teknik mola sonrası da etkili servislerle Galatasaray’ın manşetlerini bozan Imoco smaçlarıyla da sayıları buldu. İkinci teknik molayı da 6 sayılık farkla 16-10 önde bitirdi. İkinci teknik mola sonrası Galatasaray seti almak için büyük çaba gösterse de ImocoVolleybu seti de 25-18 aldı. Set skorunu da 2-0 lehine çevirdi.
ÜÇÜNCÜ SETİ DE ALAN IMOCO MAÇI DA KAZANDI.
İlk 2 seti kaybeden Galatasaray, seti almak için rakibiyle kafa, kafaya mücadele etti. İlk teknik molayı 8-7 ve ikinci teknik molayı da 16-14 önde geçti. Maçı bırakmayan Imoco 17-17’de beraberliği sağladı. Beraberlikler 18-18’e kadar sürdü. Imoco 24-20 öne geçti. Galatasaray’dan Su’nun smacı bloktan dönünce Imoco bu seti de 25-20 maçı da 3-0 kazandı. Avrupa Şampiyonlar ligi üçüncüsü oldu. Maçı kaybeden Galatasaray da şampiyonayı 4. Sırada tamamladı
VOLEYBOL BAYANLAR- CEV ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇI
IMOCO VOLLEY- GALATASARAY: 3-0
SALON:Sala Polivalenta
HAKEMLER:Stephan Grieder, ZsoitMezöffy
SETLER: 25-17, 25-18, 25-20
SÜRE: 78 dakika (26’, 25’, 27’ )
IMOCO VOLLEY: Brico9, Melondri2, Fabris10, Hill6, Danesi 5, Wolosz3, De Genero (L), De Kruijf (L), Cello,Fiori.
GALATASARAY:Jack1, Nursevil, Rabadzhieva4, Ruseva2, Neslihan 8, Cansu 2 , Gizem (L), Seda 6, Aslı 3, Su,