U16 Bayan Milliler, hazırlık kampını sürdürüyor
![U16 Bayan Milliler, hazırlık kampını sürdürüyor](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2018/01/U16-Bayan-Voleybol-Milli-Takımı-700x420.jpg)
16 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımız, hazırlık kampı çalışmalarına Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda devam ediyor.
16 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımız, hazırlık kampı çalışmalarına Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda devam ediyor. Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımlar Koordinatörü Şahin Çatma yönetiminde, çalışmalarını sürdüren millilerimiz, 22-26 Ocak 2018 tarihleri arasında kamp hazırlıklarını devam ettirecek.
Çalışmalarına; 22 Ocak 2018 Pazartesi günü 36 kişilik geniş kadroyla başladıklarını ifade eden Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımları Koordinatörü Şahin Çatma, “İlk hazırlık kampı çalışmalarımızı Aralık ayında iki ayrı oyuncu grubuyla gerçekleştirmiştik. Seçilen oyuncularımızla birlikte sömestr tatilinin başlamasıyla üçüncü hazırlık kampı çalışmalarımıza dün (22 Ocak 2018, Pazartesi) itibariyle başladık. Hazırlıklarımızı daha çok teknik çalışmalara yönelik sürdürüyoruz. Daha çok, servis karşılama, blok, atak ve temel teknik hareketlerine ağırlık veriyoruz. Oyuncularımız hali hazırda kulüplerinde yoğun bir şekilde çalışıyorlar. 1 haftalık süreçte oyuncularımızı daha iyi tanımak istiyoruz. Bu kamp ile birlikte; 16 Yaş Altı Bayan Voleybol Milli Takımımızın geniş kadrosunu oluşturmaya başlıyoruz. Sayımız ilerleyen kamp dönemlerinde 24 veya 20 kişilik bir kadroya düşecek. Daha sonra Türkiye Şampiyonası’nda mevcut oyuncularımızı ve yeni oyuncuları izleyeceğiz. Böylece bu yıl oynayacağımız Balkan Şampiyonaları için ülkemizi temsil edecek takımımızı oluşturmuş olacağız.” dedi.