Atletler Ömer Besim için koştular
![Atletler Ömer Besim için koştular](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/11/DSC_6245-700x420.jpg)
Atletizm Federasyonu’nca düzenlenen 61. Ömer Besim Kır Koşusu İstanbul Olimpiyat Kros Parkuru’nda gerçekleşti.
Haber: Tayyar Sümen
Yıldız, genç ve büyük bayan- erkekler olmak üzere altı kategoride yapılan yarışlara 80 sporcu katıldı. Geleneksel Cumhuriyet Gazetesi adına düzenlenen Kırmızı eşofman yarışını Eskişehir’den Necmettin Bay kazandı. Necmettin Bay’a eşofman, madalya ve kupasını EA ve TAF Yönetim Kurulu üyesi Salih Münir Yaraş verdi. Diğer kategorilerde dereceye giren sporcuların madalyalarını İstanbul Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü Şube Müdürleri Sinan Büyükparmaksız, Lokman Arıcı oğlu ile İstanbul Atletizm İl Temsilcisi Salih Natur ve Atletizm Merkez Hakem Komitesi Başkanı Müslüm Aksakal verdi.
KIRMIZI EŞOFMAN NECMETTİN BAY’IN OLDU…
Katılımın önceki yıllara göre düşük olduğu bu yılki koşuda 10 kilometre erkekler mücadelesini Eskişehir’den Necmettin Bay 8.26’lık derecesi ile kazandı.. Bay, bu birinciliğiyle Ömer Besim’in kırmızı eşofmanını giyen isim oldu. Büyük erkekler yarışında Arif Kara 41.28 ‘lik derece ile ikinci, Önder Uzun da 49.48’lik derecesi ile üçüncü sırayı elde etti. Bir sporcunun katıldığı Büyük kadınlarda da Funda Erdoğan 24.57’lik derecesi ile yarışı tamamladı. Genç, yıldız bayan ve erkeklerde ilk üç dereceyi elde eden sporcular şöyle:
GENÇ ERKEKLER: 6 KM.
1-Mutlu Akbulut: (Isparta 20:41),
2-Cihan Yurttapan: ( İstanbul 21:20)
3- Oğuzhan Taşdemir (Uşak 25:.30)
GENÇ BAYANLAR: 4 KM.
1-Damla Çelik: (Gaziantep 14:57)
2-Fatma Nur Uludağ: (Isparta 15:10)
3-Yasemin Zengin: (Burdur 15:36)
YILDIZ ERKEKLER: 3 KM.
1-Mehmet Çelik: (Uşak 9.45)
2-Gürkan Okul: (İstanbul 9.56)
3-Barış Kurban (Tokat 10.07)
YILDIZ KIZLAR: 2 KM
1- Asiye Nur Sancar: (Isparta 7:14)
2-Selma Isot (Tokat 7:18)
3-Emine Uludağ (Isparta 7:31)