Gün Demokrasiye Sahip Çıkma Günüdür
![Gün Demokrasiye Sahip Çıkma Günüdür](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/07/H.ERDENAY..........-700x420.jpg)
Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde, darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek bu darbe girişimi HALKIN İRADESİNİ teslim almaya yöneliktir.
Demokrasimize ve Milli İradeye yönelik yapılan bu darbe girişimi; DEMOKRATİK YOLLARLA İŞ BAŞINA GELMİŞ Cumhurbaşkanı’nı ve hükümeti devirmeye yönelik yapılmıştır. Millet iradesini temsil eden TBMM’nin bombalandığı, halkın üzerine kurşun yağdırıldığı, sivil insanların hedef alındığı demokrasi tarihimizin en UTANÇ VERİCİ darbe girişimini yaşatan bu hainlere, yaptıklarının karşılığı yine aziz Milletimiz TARAFINDAN verilmiştir.
Milletin ulusal çıkarlarına, ülkemizin demokratik yapısına ve hukukun egemenliğine karşı yapılan darbe girişimlerine ülkece karşı duracağız. Gün, milli iradeye, demokrasiye sahip çıkma günüdür. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve 160’TAN FAZLA KEZ MİLLİ FORMAYLA ÜLKEMİ TEMSİL EDEN bir sporcu olarak da alçak darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.
Harun Erdenay
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı