Bursa’da Karate heyecanı
Bursa’nın Gemlik ilçesinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda ilk gün geride kaldı. 31 Ocak’ta sona erecek olan şampiyonada 53 ilden 2375 sporcu mücadele ediyor.
27 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, ikinci gün müsabakaları ile devam ediyor. Gemlik Kapalı Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı organizasyonda dün tatamiye inen 2002 doğumlu karateciler; kata, takım kata ve kumite branşlarında mücadele verirken 2003 doğumlu sporcular da takım kata karşılaşmalarına çıktı. İlk gün yapılan müsabakalar sonucunda 12 kategoride kürsüye çıkan isimler madalyalarına kavuştu.
Rövanşta şampiyonluk el değiştirdi
Organizasyonun ilk gününde 2002 doğumlu isimlerin karşılaştığı buluşmalardan biri de geçen yılın rövanşı niteliğindeydi. 2015 yılında Sakarya’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nın finalinde buluşan Rümeysa Zurnacı ve Sinem Gül Duman, bu yıl da finalde rakip oldular. İki sporcunun çekişmeli mücadelesinde kazanan taraf, geçen yılın ikincisi Sinem Gül Duman oldu.
Yıldız erkekler katada ise heyecanlı müsabakalar düzenlenirken, geçen yıl bronz madalya kazanan Enes Özdemir, finalde karşılaştığı Balkan üçüncüsü rakibi Hüseyin Altundal’ı yenerek kürsünün zirvesine çıktı.
Şampiyonada bugün; 2003 doğumlu yıldız karateciler kata, takım kata ve kumite branşlarında madalya için mücadele veriyor.