2.Ayak yarışında zafer Onat Telkenar’ın
![2.Ayak yarışında zafer Onat Telkenar’ın](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/12/IMG_6056-scaled-700x420.jpg)
İzmit Körfez Pistinde gerçekleşen 2’nci ayak yarışlarına 17 pilot katıldı. Günün ilk resmi antrenmanlarının ardından sporcular, seeding turlarında en iyi zamanı yaparak ön turlar ve pozisyonlar için kıyasıya mücadele etti.
Yarışın favorileri arasında gösterilen Serhan Kayalar, beklenen performansı gösteremese de, final grubuna kalmayı başardı. Birinci ayakta diskalifiye olan Berk DURAK, günün başarılı pilotları arasında yer alarak, final de start almayı başaran sporcu oldu.
Favoriler arasında gösterilen, gerek antrenman gerekse seeding turlarında en iyi zamanı yaparak finalde pole pozisyon elde eden Onat Telkenar şampiyonluğun da en büyük adayı olduğu bugünkü plotajıyla gösterdi. Telkenar, iyi bir start alamasa da önde çıktığı yarışı, önde farklı bitirerek hem birincilik kupasını kazandı hem de genel klasmanda 7’ncilikten 2’nciliğe yerleşti.
Turnuvanın 3’ncü ayağı 20 Aralık Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleştirilecek.